Życie z cukrzycą

Życie z cukrzycą

Wiele osób słysząc diagnozę: „cukrzyca” przez długi czas jej nie akceptuje i żyje jak wcześniej. Dopiero pogodzenie z chorobą i zdanie sobie sprawy z powikłań spowodowanych nieprzestrzeganiem kilku ważnych zasad pozwoli nam cieszyć się dobrym samopoczuciem przez długi okres czasu. W wyrobieniu zdrowych nawyków z całą pewnością pomoże nam zdobycie wiedzy na temat cukrzycy.

Największy problem stanowi cukrzyca typu 2, bo chorzy z reguły mają poczucie zdrowia. Nic im nie dolega, nic ich nie boli, więc często pierwszą reakcją jest wyparcie. Nie potrzebują insuliny w związku z czym nie zauważają zagrożenia – w tym wypadku leczenie głównie odbywa się za pomocą diety.

Cukrzyca

W przypadku cukrzycy typu 2 to należy przede wszystkim zrzucić kilka bądź kilkanaście zbędnych kilogramów- jak się okazuje chorują na nią zazwyczaj osoby z nadwagą, lubiących dużo i często zjeść. Sukcesywne zmniejszanie masy ciała i kontrolowanie postępów pozwoli nam cieszyć się dobrym samopoczuciem. W momencie, gdy zauważymy u siebie niepokojące objawy typu: potliwość, uczucie pragnienia, ciągłe zmęczenie i senność, pogorszenie zdolności widzenia czy zwiększony apetyt bez przybierania na wadzę warto udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu by wykonać szereg podstawowych badań. Na pewno zaleci nam on wykonanie badania krwi i moczu po czym udamy się do niego z otrzymanymi wynikami.

Glukoza

Glukoza w moczu u zdrowego człowieka nie występuje. W przypadku wykrycia cukrzycy zaleca się wykonanie badania krwi i analizuje się wynik glukoza we krwi. Parametry dla zdrowego człowieka wynoszą od 70-100 mg/dl jest to glukoza normy. Objawy cukrzycy i zawartość glukoza w przypadkowej próbce krwi jest większy od 200 mg/dl. Jest to choroba przewlekła, której nie możemy wyleczyć a jedynie opóźnić jej rozwój. Zaliczana jest do grona chorób cywilizacyjnych. W dzisiejszych czasach na tę przypadłość choruje wielu młodych ludzi choć najczęściej doskwiera ona osobom starszym. Tak więc na takich oddziałach szpitalnych jak geriatria znajdziemy wiele przypadków z rozwiniętą cukrzycą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *