Zwiastuny porodu

Zwiastuny porodu

Zwiastuny poroduZwiastuny porodu to będzie również zupełnie inna wydzielina z pochwy. Na kilka tygodni przed porodem może się zmienić wydzielina z pochwy. Śluz zazwyczaj staje się gęstszy, bardziej obfity i galaretowaty.

Z kolei tuż przed porodem mogą się pojawić różowe upławy. To normalne i nic złego się nie dzieje. Podczas skracania i rozwierania się szyjki macicy pękają drobne naczynka, które podbarwiają wydzielinę z pochwy. Na 1-2 tygodnie przed porodem następuje wydalenie tzw. czopu śluzowego.

Czop śluzowy?

Czop śluzowy to swoisty „korek”, który zamykał szyjkę macicy i chronił dziecko przed drobnoustrojami. Jeśli wypadł czop śluzowy wydzielina będzie śliska, bardziej elastyczna, nieco gęstsza niż surowe białko jaja kurzego. Może być bezbarwna lub mieć kolor żółtawy. Pamiętajmy również o tym, że często, jeśli czop wydalony zostaje przed samym porodem wydzielina z pochwy jest podbarwiona krwią, co ma związek z rozwieraniem się szyjki macicy. Objawy ze strony układu pokarmowego. Często przed samym porodem masz wilczy apetyt lub nagle nie chce Ci się nic jeść. W ostatnich tygodniach ciąży przyrost masy ciała zatrzymuje się, a u niektórych kobiet waga nawet spada o kilogram lub półtora.

Zmiany w naszym ciele

Na kilka dni przed porodem Twoje ciało może zacząć się oczyszczać. Biegunka to naturalne dążenie organizmu kobiety, aby nic nie przeszkadzało główce dziecka w przechodzeniu przez kanał rodny. Często biegunce towarzyszą bóle, podobne do menstruacyjnych. Przed samym porodem niektóre kobiety oprócz biegunki reagują wymiotami, to również sposób na oczyszczenie organizmu. Zdecydowanie warto śledzić wszystkie zwiastuny porodu, aby mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *