Zwiastuny porodu - punkt po punkcie

Zwiastuny porodu – punkt po punkcie

Zwiastuny porodu to odejście czopu śluzowego, który możesz zaobserwować u siebie również w postaci wzmożonych upławów. Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach – nawet na kilka dni przed rozpoczęciem porodu, a zdarza się, że odpada równocześnie z odejściem wód płodowych.

Jeśli tylko dana wydzielina jest różowa lub ma pasemka krwi, oznacza to, że poród odbędzie się najprawdopodobniej w ciągu doby. Warto jest również zdawać sobie sprawę z faktu, że odejście wód płodowych może nastąpić w sposób gwałtowny lub powolny.

Gdy odchodzą wody…

 

Jeżeli wody zaczynają odchodzić, należy zgłosić się do szpitala, nawet wtedy, gdy nie towarzyszą temu inne objawy zbliżającego się porodu. Są jednak kobiety, którym wody płodowe samoistnie nie odchodzą. Często jednak pęcherz płodowy przebija położna w trakcie porodu. Biegunka, rozstrój żołądka, mdłości to kolejne zwiastuny porodu. Jeszcze przed wystąpieniem akcji porodowej organizm w naturalny sposób dąży do wypróżnienia przed porodem. Sensacje te mają na również próba uwolnienia się od napięcia ciała.

Skurcze – kiedy świadczą o porodzie?

Zmiana nastroju. Możesz być pobudzona, bądź wręcz przeciwnie oszołomiona. Możesz odczuwać dreszcze, bóle głowy, czy kołatanie serca. Czujesz się inaczej niż zwykle. Skurcze macicy, ból brzucha i okolicy krzyża – w miarę upływu czasu stają się coraz częstsze, regularne i mocniejsze. Mogą powodować bolesność w podbrzuszu lub uporczywy, tępy ból krzyża. Są to sprawy, o których warto pamiętać a możemy być pewni, że podejmujemy w pełni słuszną decyzję. Wiele cennych wskazówek na temat zwiastuny porodu dowiemy się ze stron internetowych, gdzie dana tematyka jest często poruszana. Zdecydowanie warto sięgać do informacji, które się tam znajdują a możemy być pewni, że dokonujemy najlepszego wyboru pośród wszystkich dostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *