Zwiastuny porodu na kilka dni przed porodem

Zwiastuny porodu na kilka dni przed porodem

Zwiastuny porodu na kilka dni przed porodemSzyjka macicy skraca się, co może, ale nie musi powodować odejście czopa śluzowego. Co to jest? Czop śluzowy zamyka szyjkę macicy podczas ciąży oraz ma chronić Twoje maleństwo przed infekcjami.

W momencie wydalenia go, możesz zauważyć na swojej bieliźnie śluz (śliską, elastyczną wydzielinę) o galaretowatej konsystencji, o kolorze lekko różowym (lub przezroczystą). Ilość śluzu u jednych kobiet bywa duża, a u innych mała lub wręcz niezauważalna.

Przed samym porodem

Możesz odczuwać ból w okolicach pleców, ud, pachwin. Ból ten można opisać, jako „tępy” i przypomina początek miesiączki. Wraz ze zbliżaniem się porodu dochodzi dodatkowo nacisk na miednicę i odbyt, stały ból coraz bardziej jest odczuwalny w dolnej części kręgosłupa oraz nadal w okolicach pachwin i ud. Musisz jednak wiedzieć, że ból może wystąpić, ale nie musi. Jest to kwestia indywidualna. Zwiastuny porodu w dzień przed lub w dniu porodu. „Wilczy apetyt” lub przeciwnie – jego totalny brak – to wynik skurczy jelit. Twój organizm oczyszcza się, dlatego możesz częściej chodzić do toalety. Stolce są w tym okresie „luźniejsze. Poród tuż, tuż… Nie czujesz ruchów dziecka tak intensywnie jak zwykle?

Nie panikuj

Tuż przed porodem dziecko ułożone jest już główką w kanale rodnym, ma coraz mniej miejsca na ruch i dlatego jest on słabszy niż wcześniej. W razie wątpliwości najlepiej jednak zgłosić się na Izbę Przyjęć. Skurcze porodowe są znacznie intensywniejsze od skurczy przepowiadających. Występują regularnie, oddzielają je przerwy, które stają się coraz krótsze. Zwiastuny porodu to wiele objawów, które jednoznacznie mówią o tym, co wkrótce nastąpi. Na ich temat szczegółowe informacje możemy dostać od samego lekarza prowadzącego ciąże, które wyjaśni nam czego możemy spodziewać się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *