Zwiastuny porodu - co powinnaś zrobić?

Zwiastuny porodu – co powinnaś zrobić?

Jeżeli obserwujesz u siebie zwiastuny porodu to wiedz, że właśnie weszłaś w pierwszy okres porodu zwany fazą utajnioną. Weź prysznic lub poleż w wannie. Zjedz coś lekkiego, przyda ci się i zapas energii, i przytomność umysłu. Spróbuj również poczytać, zdrzemnąć się, obejrzeć film bądź pospacerować. Mierz częstotliwość i długość skurczów. Powiadom męża, niech będzie świadomy, że zbliża się poród.!

Myśl o tym, że już niedługo będziesz trzymać w ramionach swoje dziecko. Zaprogramuj się na pozytywne myślenie. Zwiastuny porodu i rozpoznanie jego objawów to bardzo ważna kwestia, która w żaden sposób nie może zostać pominięta.

Jak rozpoznać zbliżający się poród?

Kiedy rodzisz? To jedno z najczęściej zadawanych ciężarnej pytań. A istnieją przecież „zwiastuny porodu”. Warto mieć świadomość ciała, wiedzę, poobserwować siebie, otworzyć się na naturę i czekać będzie łatwiej, spokojniej, ufniej. Pod koniec ciąży organizm kobiety wysyła sygnały zbliżającego się porodu. Dolegliwości, jakie temu towarzyszą często budzą niepokój wśród pacjentek. Wynika to przede wszystkim z ich niewiedzy lub braku doświadczenia. Warto zapoznać się z objawami, które świadczą o gotowości organizmu do narodzin dziecka, aby zrozumieć ich sens. Nadchodzi wielkie odliczanie a im bliżej jesteś terminu, tym większy niepokój i stres. To zupełnie normalne, w końcu narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, związane z bólem, z którym każda kobieta musi się zmierzyć sama.

Samoświadomość to podstawa

Mimo najlepszego wsparcia osób bliskich, tylko kobieta może urodzić. Im więcej wiadomości związanych z porodem przyswoisz, tym łatwiej Ci będzie pokonać kolejne skurcze. Zwiastuny porodu wymagają świadomości, dzięki czemu możliwe będzie jeszcze skuteczniejsze przygotowanie się do tego ważnego momentu. Są to kwestie, które nie mogą zostać w żaden sposób zbagatelizowane, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Mając je na uwadze będziemy jeszcze lepiej mentalnie i fizycznie przygotować się do tego momentu. Bez wątpienia warto o nich właśnie pamiętać już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *