Zwiastuny początku porodu

Zwiastuny początku porodu

Zwiastuny początku poroduWody płodowe wcale nie muszą odejść tak gwałtownie, jak w filmie, który niedawno oglądałaś. Mogą wyciekać w sposób powolny. Ten zwiastun jest jednak najważniejszym!

Zawsze po odpłynięciu wód należy udać się do szpitala, nie czekając na wystąpienie czynności skurczowej. Mam nadzieję, że teraz bardziej świadomie będziesz umiała odczytać sygnały, jakie daje Ci ciało. Pamiętaj jednak, że są to tylko wskazówki, które uzupełniają wiedzę, jaką możesz wynieść z kolejnych wizyt lekarskich.

Pytaj o wszystko

Tak, więc warto ją sobie uporządkować – zadaj lekarzowi wszystkie pytania, z którymi tylko możesz mieć problem. Zawsze stosuj się do zaleceń swojego lekarza lub położnej. Szczególnie dokładnie obserwuj i konsultuj z personelem medycznym ruchy płodu, bo to bardzo istotna wskazówka świadcząca o dobrym stanie Twojego dziecka. Świadomie przeżywaj ten czas, niewiedza może wywołać u Ciebie zaniepokojenie i niepotrzebny w tym okresie stres. Poradzimy wam jak zorientować się, że zbliża się ta chwila. Powiemy, jakie są objawy porodu poprzedzające moment rozwiązania. A jest ich dokładnie siedem. Zwiastuny porodu numer jeden to skurcze przepowiadające. Są one znacznie nasilone i mogą być już bolesne. Różnią się od skurczów właściwych tym, że w ich przebiegu nie dochodzi do skracanie i wygładzania szyjki macicy.

Objawy porodu.

Zwiastuny porodu numer dwa to z kolei tak zwane przemieszczenie się osi długiej szyjki macicy do osi kanału rodnego. Jest to objaw charakterystyczny i możliwy do oceny jedynie przez lekarza. Polega on na zmianie ustawienia szyjki macicy względem tkanek miękkich kanału rodnego. Zwiastuny porodu numer trzy to natomiast obniżenie się dna macicy. Również ten objaw oceniany jest przez położnika. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego objawu, tutaj mama może odczuwać różnicę. Chodzi, bowiem o znacznie łatwiejsze oddychanie w okresie poprzedzającym rozwiązanie, ustępowanie duszności, ale również częstszą potrzebę oddawania moczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *