Zestawy multiwitaminowe

Zestawy multiwitaminowe

Zestawy multiwitaminoweJeżeli nie do końca możemy orientować się w świecie suplementów, ale chcielibyśmy wspomóc nasz organizm w ten właśnie sposób, warto postawić na zestaw multiwitaminowy. Obecnie w sprzedaży znajduje się wiele tego typu środków. Taki produkt składa się z wielu witamin i minerałów, dobranych w odpowiednich proporcjach tak, aby zapewnić maksymalne ich wykorzystanie. Mamy również pewność, że nie wprowadzamy stanu nierównowagi w organizmie poprzez zwiększoną tylko wybranego mikroskładnika, co może mieć miejsce przy długotrwałym przyjmowaniu określonej witaminy czy minerału.

Do wybory, do koloru

Będąc przy zestawach multiwitaminowych… na rynku jest ich całe mnóstwo. Mamy zestawy na każdą okazję: dla kobiet, dla mężczyzn, dla dzieci czy seniorów. Pamiętaj również o tym, że w wielu przypadkach witaminy dla kobiet starających się o potomstwo, przeciw starzeniu się, z żelazem i bez. Czynniki, predysponujące to, że dany zestaw mutliwitamin zaliczany jest do takiej, a nie innej kategorii, polegają przeważnie na występowaniu lub nie, substancji dodatkowych, takich jak, żeń-szeń, wyciąg z pestek winogron, ekstrakt z liści aloesu. Jeżeli chodzi natomiast o kompozycję witamin i minerałów, czyli 27 składników odżywczych zatwierdzonych przez międzynarodowy instytut medyczny, różnice bywają niewielkie.

Cena, a jakość

Warto natomiast, zwrócić uwagę na formy tych suplementów oraz jak zawsze – stosunek jakości do ceny. Jest to bardzo proste narzędzie, posiadające dużą bazę multiwitamin, które pozwala porównać dwa produkty pod kątem zawartości oraz opłacalności. W pierwszej części widzimy kilka wartości, typu ile tabletek czy gramów danego produktu dostaniemy za jednego $. W dolnej sekcji natomiast, możemy zobaczyć w szczegółach, czym różnią się porównywane suplementy – który ma więcej np. witaminy B12 oraz w jakiej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *