Zdrowa dieta dla karmiącej mamy

Zdrowa dieta dla karmiącej mamy

Karmisz piersią? Poświęć nieco więcej uwagi swojemu menu. Wtedy Twój pokarm będzie bardziej wartościowy i zdecydowanie szybciej powrócisz do formy sprzed ciąży. Kiedy Twój maluszek rósł w Twoim brzuchu dodatkowo potrzebowałaś 300 kcal dziennie więcej.

W momencie, gdy urodziłaś to zapotrzebowanie nie zmniejsza się a wręcz przeciwnie ono rośnie. W pierwszym półroczu powinnaś dostarczać średnio 300-400 kcal dziennie więcej aniżeli w czasie ciąży, a gdy maluch dostaje już pokarmy uzupełniające możesz stopniowo zmniejszać kaloryczność swoich posiłków. Pamiętajmy o tym, by wyżej wymienione wskazówki traktować orientacyjnie.

Różne potrzeby energetyczne

W końcu każda kobieta ma nieco inne potrzeby energetyczne. Dieta mamy karmiącej piersią powinna być skomponowana tak nie tylko pod względem kaloryczności, ale i również tego co złego bądź co dobrego przeniknie z niej do organizmu dziecka. Aby dziecka otrzymywało wszystkie potrzebne składniki odżywcze, sole mineralne oraz witaminy dieta matki karmiącej powinna być przede wszystkim różnorodna. Warto pamiętać o tym, by w okresie karmienia nie odchudzać się. Jak zostało udowodnione w tkance tłuszczowej znajdują się szkodliwe substancje z pożywienia. W momencie gwałtownej utraty wagi uwalniane są one z zapasów tłuszczu po czym dostają się do krwioobiegu a później do pokarmu.

Produkty zbożowe

Dieta matki karmiącej piersią powinna obfitować przede wszystkim w produkty zbożowe, chude mięso, nabiał, warzywa i owoce. Dodatkowo należy pamiętać by unikać pokarmów wzdymających, ponieważ mogą one wywołać kolki u dziecka. Najkorzystniejsza dla naszego zdrowia i zdrowia naszego malucha byłaby wizyta u dietetyka, który zajmuje się odpowiednim zbilansowaniem naszej diety. Pamiętajmy również, iż wszelkie niedobory poszczególnych składników pokarmowych, soli mineralnych i witamin powodują trwałe zmiany w naszym organizmie. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: dlaczego wypadają włosy? Jak się okazuje główną przyczyną są niedobory witamin z kompleksu B. Wiele potrzebnych informacji na ten temat znajdziemy w Internecie, dowiemy się stąd również jak obliczyć dni płodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *