Zapalenie zatok przynosowych

Zapalenie zatok przynosowych

Zapalenie zatok przynosowychJakie są objawy zapalenia zatok? Zwykły katar mija po kilku dniach. Jeśli utrzymuje się dłużej, ciągle powraca albo pojawia się ból głowy, prawdopodobnie problem leży w zatokach. Jeśli szybko podejmiesz leczenie zapalenia zatok, po zapaleniu zatok nie zostanie śladu.

Jak rozpoznać zapalenie zatok?

Zapalenie zatok często pojawia się po banalnym przeziębieniu. Pierwsze objawy zapalenia zatok mogą nie zwrócić twojej uwagi, bo przecież po chorobie został ci tylko katar. Ale potem zaczyna pobolewać głowa, szczególnie w okolicy czoła i nasady nosa. Typowe jest także to, że dolegliwość nasila się w godzinach porannych lub przy pochylaniu. Leczenie zapalenia zatok jest trudne, choć nie zawsze wymaga pomocy specjalisty. Ale pod warunkiem, że zaczniesz działać natychmiast. Warto to zrobić, bo nieleczone zapalenie zatok to już znacznie poważniejszy problem.

Zapalenie zatok przynosowych: przyczyny.

Zapalenie zatok najczęściej spowodowane jest zakażeniem wirusowym, czasem bakteryjnym, rzadko grzybiczym. Sprzyjają mu nawracające i niedoleczone infekcje górnych dróg oddechowych oraz próchnica zębów. Problemy z zatokami dotykają znacznie częściej alergików i chorych na astmę lub alergiczny nieżyt nosa osób mających jakieś nieprawidłowości anatomiczne, np. skrzywienie przegrody nosa lub migdałka gardłowego. Zapalenie zatok przynosowych to choroba, której pod żadnym pozorem nie można nam ignorować. Jest ona wyjątkowo groźna w skutkach, wobec czego konieczne staje się odpowiednie podjęcie leczenia. Wiele na temat dostępnych metod leczenia możemy pozyskać informacji z Internetu. Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych, na których to dana tematyka jest często poruszana. Przekonaj się, co dobrego przygotowały dla Ciebie firmy zajmujące się danym tematem. Są to kwestie, które maja dla nas kolosalne znaczenie, wobec czego nie mogą zostać w żaden sposób pominięte. Zapalenie zatok przynosowych wymaga konsultacji z lekarzem. Poznaj najważniejsze informacje o tej chorobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *