Zachowaj równowagę

Zachowaj równowagę

Każdy z nas najlepiej czuje się wtedy, gdy żyje w harmonii. I tak samo, jak nasza psychika funkcjonuje lepiej, gdy pomiędzy poszczególnymi dziedzinami życia zachowujemy zdrowy balans, tak samo nasz organizm ceni sobie szczególnie stan homeostazy. Oczywiście, w tym przypadku wiele zależy od nas i naszych codziennych wyborów.

Zdrowie, moc, fitness, sport

Opowieści o kolejnych dietach i zachęty do treningów zdają się być w dzisiejszych czasach powtarzaną do znudzenia mantrą. Nie sposób jednak odmówić wspaniałego działania zarówno dobremu żywieniu, jak i odpowiedniej aktywności fizycznej. Nie chodzi o katowanie się dietami, które tylko nas sfrustrują i osłabią. Nie chodzi także o ćwiczenia, które doprowadzą nas na skraj wyczerpania. Chodzi po prostu o zachowanie zdrowego rozsądku i trzymanie na wodzy naszych słabości i lenistwa. Warto też pamiętać o regularności posiłków oraz wypijaniu odpowiedniej ilości płynów (za odpowiednią przyjmuje się minimum 2 litry dziennie), z których oczywiście najzdrowiej jest wybrać po prostu wodę mineralną.

Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny?

Co jednak, gdy stosujemy się do wszystkich zaleceń i ze spokojem pretendować moglibyśmy do miana kolejnej Chodakowskiej, a nadal nie czujemy się najlepiej? Powodem mogą być wszelkie niedobory witaminowe – niedobór każdej z witamin daje inne objawy. Jeśli chodzi np. o d3 witamina ta spełnia szereg ról w naszym organizmie, tak więc i objawy jej braków są dość niespecyficzne i obejmują wiele układów organizmu. Niedobór witaminy c zaś powodować może pogorszenie się stanu naszej cery, przyspieszenie jej starzenia, ale także schorzenia takie, jak anemia. Zaobserwować możemy wtedy osłabienie kondycji fizycznej, a także dużo słabszą odporność (tym samym – częstsze chorowanie). Zbyt niski poziom witaminy d to z kolei zwiększona nerwowość, brak koncentracji czy dotąd nie występujące problemy z pamięcią. Gdy więc zawiedzie nas zdrowy styl życia, warto skontrolować poziom witamin i dobrać odpowiednie środki zaradcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *