Wyprawka do szpitala

Wyprawka do szpitala

Zwiastuny porodu to objawy, które mają świadczyć o zbliżającym się porodzie. Wybór szpitala to kolejny ważny krok. Pomocne mogą się tutaj okazać strony internetowe, które większość placówek już posiada.

Coraz częściej istnieje też możliwość odwiedzenia oddziałów położniczych, porozmawiania z personelem. Daje to również możliwość oceny rzeczywistych warunków. Jest też okazją do uzyskania informacji, co musisz zabrać ze sobą do szpitala (wyniki badań, wyprawkę noworodka.

Zadbaj o logistykę „porodową”

Torbę do szpitala spakuj najlepiej na 2-3 tygodnie przed planowanym terminem porodu. Jeśli dzidziuś pośpieszy się z przyjściem na świat, nie będziesz musiała pakować się w biegu. Ważne jest też ustalenie, jak dotrzesz do szpitala. Czy zawiezie cię ktoś bliski? Warto mieć też awaryjne rozwiązanie, np. znajomych, których w razie, czego możesz poprosić o transport. Kiedy dotrzesz na miejsce, staraj się skoncentrować na rozwijającej się akcji porodowej. Nie myśl o tym, czy wszystko w domu jest dopięte na ostatni guzik, czy niczego nie zapomniałaś. Tymi sprawami mogą się zająć bliscy.

Przygotowanie psychiczne to podstawa

Przed tobą wielkie chwile, więc zarówno psychicznie, jak i fizycznie warto się do nich w odpowiedni sposób przygotować. Możesz być pewna, że tak to znacząco wpłyniesz na swoje samopoczucie w momencie, gdy poród będzie miał już miejsce. Są to sprawy, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób zbagatelizowane i bez wątpienia warto o nich pamiętać. Mając na uwadze tego typu kwestie, jak zwiastuny porodu znacznie łatwiej będzie nam zareagować. O tym, jakie są zwiastuny porodu możesz poczytać na wielu stronach internetowych, gdzie dana tematyka jest często poruszana. Możesz być pewna, że w ten oto sposób zdobędziesz ważne dla siebie informacje. Są to sprawy, które w żaden sposób nie należy pominąć, więc miejmy je na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *