Wybieramy smoczek dla dziecka

Wybieramy smoczek dla dziecka

Wybieramy smoczek dla dzieckaSmoczek często pojawia się w życiu prawie każdego malucha. Uspokaja, pomaga szybciej zasnąć, wycisza przez aktywność ssania. Smoczek do uspokajania można kupić w wielu miejscach.

Niektóre mamy uważają, że uspokajacz powoduje wady wymowy i z tego powodu boją się podawać go dziecku. Tymczasem, smoczek uspokajający – jak każdy produkt dedykowany dziecku – powinien być używany i stosowany zgodnie z określonymi zasadami.

Szczegóły przy wyborze smoczka

Wybierz odpowiedni kształt smoczka. Na rynku dostępne są smoczki ortodontyczne, symetryczne i w kształcie wisienki – okrągłe. Żaden z nich nie powinien negatywnie wpływać na zgryz malucha, jeśli będziesz stosować się do wskazówek użytkowania i w odpowiednim momencie odzwyczaisz malucha od ssania. Gdy karmisz piersią, warto sięgnąć po kształt symetryczny, ponieważ jest najbardziej zbliżony do wyglądu kobiecej brodawki. A jaki jest lepszy – silikonowy czy kauczukowy? Oczywiście polecam silikon, bo jest zdecydowanie bardziej trwały i praktycznie bezzapachowy, jednak decyzja tak naprawdę zależy od preferencji malucha. Niektóre dzieci nie tolerują silikonowych smoczków, dlatego na początku nie warto robić dużych zapasów uspokajaczy, tylko kupować je w razie potrzeby.

Informacji szukaj na stronach internetowych

Więcej o kształtach smoczków oraz wskazówki, czym warto się kierować przy wyborze smoczka znajdziecie w Internecie. Zdecydowanie warto sięgnąć do informacji zamieszczonych na jego temat. W ten oto sposób pozyskamy ważne dla nas wskazówki, co bez wątpienia okaże się strzałem w dziesiątkę. Wybierając smoczek dla dziecka warto zasugerować się kilkoma ważnymi wskazówkami, które w znaczącym stopniu ułatwią nam podjęcie decyzji odnośnie wyboru najlepszego smoczka. Są to kwestie, o których nie należy zapominać ani przez moment. Pamiętając o tak ważnych sprawach możliwe będzie wpłynięcie na wybór zdecydowanie najlepszego wariantu pośród wszystkich dostępnych. Smoczek dla dziecka możemy wybrać za pomocą porad wielu mam, które dzielą się swoimi doświadczeniami z nami. Sięgając do tego typu porad będziemy mogli wpłynąć na wybór najlepszego wariantu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *