Wybieramy butelki do karmienia

Wybieramy butelki do karmienia

Wybieramy butelki do karmieniaNiezależnie od tego, czy butelki do karmienia potrzebne są od chwili narodzin dziecka, czy dopiero wtedy, gdy mama przestaje karmiąc piersią, warto wiedzieć, jak o nie dbać, bo to pomoże uniknąć problemów z brzuszkiem.

Butelki  myjemy od razu po karmieniu. Gdy mleko zaschnie na ściankach butelki, bądź w zakamarkach smoczka, bardzo ciężko jest je potem dokładnie odmyć.

Jak dokładnie umyć butelkę

Środki do mycia muszą być łagodne. Butelki i smoczki można umyć płynem do naczyń albo przez kilka minut moczyć w trzyprocentowym roztworze sody i dokładnie opłukać pod bieżącą wodą. Smoczki można też czyścić solą kuchenną – wystarczy wsypać ją do środka, przez chwilę powygniatać smoczek, a potem wypłukać. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że mniejsze butelki można wymyć myjką do naczyń, do wyższych niezbędna będzie specjalna szczoteczka do mycia butelek. Niektóre butelki i smoczki można myć w zmywarce – w takim przypadku producent zawsze zaznacza to na opakowaniu. Butelek lepiej nie wycierać. Kuchenne ściereczki z bawełny czy ręczniczki papierowe zazwyczaj zostawiają na ściankach kłaczki – by je usunąć, często trzeba umyć butelkę ponownie. Mokrą butelkę możesz włożyć do sterylizatora, albo odwróconą do góry dnem położyć na suszarce (kuchennej bądź specjalnym stojaku do butelek niemowlęcych). Butelki i smoczki trzeba sterylizować do 6-go miesiąca życia dziecka. Do tego czasu przewód pokarmowy malucha jest bardzo wrażliwy i bakterie zalegające na ściankach butelek mogą wywołać zatrucie pokarmowe.

Warto wiedzieć

Najlepszą metodą dezynfekowania butelek jest stosowanie tzw. sterylizatora parowego (elektrycznego) bądź do kuchenki mikrofalowej. Są to ważne porady, które przydadzą się każdej młodej mamie. Jeżeli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się w tym temacie, zajrzyj na strony internetowe, gdzie dana tematyka często przewija się. Możemy być pewni, że w ten oto sposób zdobędziemy. Postarajmy się wiec o tym nie zapominać ani przez moment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *