Wybieramy aspirator do noska dla dziecka

Wybieramy aspirator do noska dla dziecka

Jeszcze kilkanaście lat temu nieocenionym pogromcą kataru u małych dzieci była wszystkim doskonale znana gruszka. Co ciekawe, mimo nowych i innowacyjnych rozwiązań wiele mam nadal stosuje ten tradycyjny sposób oczyszczania noska.

Przy czym należy pamiętać, że tradycyjne gruszki wykonane zostały z gumy oraz posiadały cienką i miękką końcówkę zakończoną otworem. Wystarczyło tylko ją delikatnie ścisnąć w ręce, włożyć jej końcówkę do jednej dziurki, drugą zatkać palcem, a następnie delikatnie puścić uścisk, aby powietrze wessało wydzielinę do środka.

Tradycyjna gruszka…

 

Tradycyjna gruszka miała jednak cztery zasadnicze wady. Należy pamiętać o tym, że operowanie przyrządem przy zniecierpliwionym i wierzgającym niemowlęciu stanowiło niemałe wyzwanie. Trudno jednak byłoby kontrolować to jak głęboko włożyliśmy końcówkę oraz jaka jest siła ssąca przyrządu, co wiązało się z ryzykiem uszkodzenia błony śluzowej nosa. Gruszki były mało higieniczne, bowiem rzadko posiadały możliwość rozmontowania ich, przez co wyciągniętą przy ich pomocy wydzielinę trudno było wydobyć z wnętrza urządzenia. Wykonane były z nieprzezroczystego materiału, który nie dawał obrazu, ile wydzieliny rzeczywiście udało się wyciągnąć, jaką ma konsystencję czy kolor.

…czy nowoczesna?

 

Warto jednak wiedzieć, że gruszka znacznie różni się od tych stosowanych przez nasze mamy i babcie. Po pierwsze, zastosowana w nich końcówka jest znacznie szersza i uniemożliwia zbyt głębokie włożenie jej do noska. Po drugie, znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości. Współczesne gruszki mają wymienne końcówki i są najczęściej rozkręcane. Po trzecie, wykonanie z silikonu, który jest znacznie twardszy niż guma, skutkuje mniejszą siłą ssania. To z jednej strony plus, bo jest ona bezpieczniejsza dla dziecka. Z drugiej jednak, znacznie mniejsza siła ssania uniemożliwia dokładne usunięcie zalegającej wydzieliny. Trzeba jednak przyznać, że gruszka to najtańsze rozwiązanie. Zakup produktu tego typu to wydatek rzędu kilku złotych, a zdecydowanie warto zainwestować w produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *