Wszystko pod kontrolą

Wszystko pod kontrolą

W dzisiejszych czasach lubimy mieć pod kontrolą wszystko: ilość zjedzonych kalorii, obowiązki domowe czy zajęcia dodatkowe, a co większym perfekcjonistom odpowiednie aplikacje policzą nawet ilość robionych dziennie kroków! Z potrzebą panowania nad chaosem życia codziennego wiąże się też szczegółowe planowanie wszystkiego, stąd tak dużym zainteresowaniem cieszą się dziś różne terminarze, aplikacje czy planery (np. ślubne). Ten strategiczny szał nie ominął także spraw ciąży i porodu.

Ekscytacja i ciekawość

Na wieść o tym, że niedługo zostaną rodzicami, młodzi ludzie odczuwają zwykle mieszankę ekscytacji i zaniepokojonej ciekawości. Z jednej strony są po prostu szczęśliwi, że wkrótce ich rodzina się powiększy, z drugiej cała ciąża i wreszcie poród brzmią dla nich zupełnie abstrakcyjnie. W zasadzie często są to dla nich bliżej niezbadane, niemal mistyczne procesy. Niby każdy zna regułki i teorie z lekcji biologii, jednak w praktyce nie tak łatwo jest uzmysłowić sobie, co tak naprawdę dzieje się wówczas w organizmie kobiety. Naprzeciw wszystkim wątpliwościom i niepewnościom przychodzą różne gadżety, jak np. kalendarz ciąży czy kalkulator ciąży. Dzięki takiemu kalendarzowi możemy w dowolnej chwili dowiedzieć się, na jakim etapie rozwoju znajduje się aktualnie nasza „fasolka”. Wiele z takich kalendarzy proponuje także obrazowe i zabawne porównania. W ten sposób możemy dowiedzieć się, że nasze maleństwo ma akurat rozmiar winogrona, małej śliwki albo sporego jabłka. Takie porównania przybliżają proces ciąży młodym rodzicom, a przy okazji rozładowują stres związany z całkowicie dla nich nową sytuacją. Kalkulatory ciąży zaś, już po wprowadzeniu podstawowych informacji, obliczy nam przewidywaną datę porodu. Warto przy tym jednak pamiętać, że matka natura lubi rządzić się swoimi prawami i płatać figle, tak więc datę taką należy traktować czysto umownie.

Tak czy inaczej, jeżeli jesteś perfekcjonistką i wkrótce spodziewasz się potomka, warto zapoznać się z tym, co oferuje dziś przyszłym mamom świat gadżetów i aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *