Wszędobylski kurz

Wszędobylski kurz

Wszędobylski kurzW każdym pomieszczeniu bez względu na to czy jest to mieszkanie, dom, biuro czy inna przestrzeń znajduje się kurz. Ten drobny pyłek, który uporczywie pojawia się na powierzchni każdego przedmiotu jest nie tylko nieestetyczny, ale zawiera także wiele alergenów.

Mogą to być alergeny roztoczy kurzu, zwierząt, grzybów pleśniowych i wiele innych. Osoby uczulone na, któryś z tych alergenów mogą, więc mieć spory problem w codziennym funkcjonowaniu. Istotne jest zatem rozpoczęcie walki z uporczywym kurzem i całym jego dobytkiem.

Reakcje alergiczne u ludzi

Alergeny roztoczy kurzu to niewidoczne gołym okiem pajęczaki, które wywołują wiele przypadków reakcji alergicznej u ludzi. Niestety nie da się ich pozbyć całkowicie można jednak znacznie zmniejszyć ich ilość do takiego poziomu, który nie powoduje żadnych uczuleń. Wewnątrz kurzu żyje wiele rodzin i gatunków roztoczy. Ich głównym pożywieniem jest naskórek ludzki i zwierzęcy. Oprócz pożywienia potrzebują one jednak dogodnych warunków pod względem wilgotności oraz temperatury. To, dlatego zaleca się częste wietrzenie pomieszczeń oraz utrzymywanie temperatury na niskim poziomie. Większość osobników po prostu wtedy ginie.

Gdzie zalegają roztocza ?

W mieszkaniach roztocze występują w miejscach, które zapewniają im schronienie, pokarm oraz odpowiednią wilgotność. Obecne są więc w łóżkach, dywanach, meblach tapicerowanych, zabawkach pluszowych, zasłonach. Zazwyczaj zauważa się największą liczebność osobników w okresie jesiennym, dlatego wietrzenie mieszkania jest wtedy bardzo ważne. Jak można sobie jeszcze radzić? Otóż warto regularnie prać ubrania, zabawki czy też tapicerkę meblową. Ciekawym pomysłem jest także stosowanie odpowiednich preparatów, które skutecznie pozbywają się roztoczy, ale także zabezpieczają daną przestrzeń na kilka miesięcy.

Częste sprzątanie, odkurzanie dywanów i mebli nie zapewnia pozbycia się roztoczy jednak pozwala zmniejszyć ich ilość. Warto dodatkowo korzystać ze sprawdzonych preparatów czy też stosować inne metody, gdyż jak wiadomo alergia nie jest niczym przyjemnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *