Wsparcie przed porodem

Wsparcie przed porodem

Szkoła rodzenia jest świetnym pomysłem szczególnie dla wszystkich kobiet, które mamami zostaną po raz pierwszy. Jednak i kobiety, które mają już za sobą porody mogą wynieść z zajęć w szkole rodzenia dużo dobrego. Na zajęciach można się dowiedzieć – jakie są pierwsze objawy porodu, jak wyglądają poszczególne etapy porodu naturalnego, jakie są wady i zalety nacięcia krocza przed porodem; jak się przygotować do porodu; jak dbać o siebie po porodzie; jakie są naturalne metody na łagodzenie bólu porodowego, jakie są metody znieczulania do porodu, jakie może zaoferować szpital.

Dodatkowo musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie szpitale mają takie same możliwości – trzeba zawsze się upewnić, jak znieczulenie do porodu jest traktowane w wybranym szpitalu. Pojawia się, więc pytanie jak dbać o noworodka, w szczególności w pierwszych dniach życia.

Przygotuj się do porodu z partnerem

Co ważne, do szkoły rodzenia można uczęszczać z partnerem, który też może się nauczyć wielu rzeczy. Mężczyznom często trudno sobie uzmysłowić, co tak naprawdę dzieje się w ciele kobiety w ciąży i podczas porodu. Zajęcia z doświadczonymi osobami pozwolą nieco się oswoić z takim stanem partnerki.. Jest to doświadczona kobieta, która ma swoje dzieci. Przeżyła poród i jest w stanie wesprzeć kobietę w tym procesie. Po urodzeniu dziecka, może pomóc także w pierwszych dniach zajmowania się noworodkiem. Są to bardzo ważne kwestie, które wymagają przyswojenia, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Większa wiedza = lepsze przygotowanie do porodu

Wiele cennych wskazówek na temat pielęgnacji malca dostaniemy od położnej, która podzieli się z nami swoim dużym doświadczeniem w tym zakresie. Są to bardzo ważne kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte, więc warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Dodatkowym źródłem informacji mogą być również strony internetowe, gdzie dana tematyka często przewija się. W ten oto sposób swoim doświadczeniem dzielą się mamy. W sytuacji, gdy pojawią się pierwsze zwiastuny porodu zachowaj spokój i pamiętaj o tym, że masz obok siebie bliskich, którzy dadzą Ci potrzebne wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *