Witamina D3 – najważniejsze informacje

Witamina D3 – najważniejsze informacje

 Witamina D3 – najważniejsze informacjeWiele osób przyjmuje witaminy i minerały po postacią suplementów diety – ażeby uzupełnić ich niedobór w organizmie. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że mnóstwo podobnych suplementów pomija niezwykle ważną dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała witaminę D3. Czym jest owa witamina i gdzie można ją znaleźć?

                Witamina D3 jest właściwie hormonem, który jednak umownie nazywamy witaminą. Wytwarzana jest w ciele wszystkich istot żywych – rośliny wytwarzają witaminę D2, zaś zwierzęta (w tym i człowiek) witaminę D3. Produkowana jest w momencie zetknięcia się skóry ze światłem słonecznym – można zatem powiedzieć, że słońce jest nam tak niezbędne do życia, jak roślinom. Niestety, w pewnych strefach klimatycznych słońca jest o wiele mniej niż w innych – a biała cera mieszkańców tych stref niezbyt dobrze reaguje na zbyt intensywne opalanie. Aby więc nie mieć w organizmie zbyt małej ilości witaminy D3, konieczne jest jej przyjmowanie w postaci kapsułek.

Witamina D3 poprawia nastrój

                O tej ważnej – a zbyt często pomijanej – witaminie można dowiedzieć się więcej przeszukując właściwe strony online. Strona vitrumd3.pl jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na ten temat. Możliwe jest również zapisanie się na badania sprawdzające poziom tego hormonu w ciele, a nawet zamówienie najlepszych preparatów, które uzupełniają jego niedobory. Pamiętajmy, że witamina D3 odpowiada nie tylko za zdrowie naszego ciała, ale również i za nastrój. Jeśli trapi nas bezsenność, mamy obniżony nastrój i jesteśmy rozdrażnieni, a w dodatku bolą nas kości i zęby, najprawdopodobniej cierpimy na niedobór tego ważnego hormonu steroidowego. Warto wiedzieć, że problem ten dotyczy ponad 90% Polaków.

Sprawdź również stronę 

Niedobór witaminy D3

Zmaga się z nim również niemal cała Europa. Niedobór witaminy D3 odpowiada zaś za obniżenie naszej odporności, większą podatność na złamania i osteoporozę, choroby przyzębia, mniejszą siłę mięśni, jak również zwiększone ryzyko wystąpienia depresji. Czasem więc nie jest konieczne stosowanie jakiejś wyczerpującej kuracji, by poprawić stan swojego zdrowia – wystarczy suplementacja witaminą D!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *