Witamina D – wszystko, co powinieneś wiedzieć?

Witamina D – wszystko, co powinieneś wiedzieć?

Witamina D – wszystko, co powinieneś wiedzieć?Możesz być tym zaskoczony, ale witamina D jest zupełnie inna od większości innych witamin. Właściwie jest to hormon, hormon steroidowy, który jest produkowany z cholesterolu. gdy skóra jest wystawiona na promienie słoneczne.

Z tego powodu witamina D często jest określana, jako witamina „słońca”. Jednak często ekspozycja na słońce jest niewystarczające w naszych czasach i aby utrzymać właściwy poziom witaminy D ludzie powinni spożywać więcej żywności, która zawiera witaminę D lub suplementy.

Witamina D

Zastanawiasz się, jaki wpływ witaminy d na organizm ma jej regularne suplementowane? Okazuje się, że jest to bardzo ważne, ponieważ witamina D jest absolutnie niezbędna dla dobrego zdrowia. Niestety tylko kilka typów żywności zawiera znaczące dla ludzi ilości tej witaminy, z tego powodu bardzo często występuje niedobór witaminy D. Czym jest witamina D? Witaminy D należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E i K), co oznacza, że rozpuszcza się w oleju lub tłuszczu i możne być magazynowana w organizmie.

Tak naprawdę są dwie główne formy występujące w diecie

Witamina D3 występuje w niektórych pokarmach zwierzęcych, takich jak tłuste ryby i żółtka jaj oraz witamina D2 Występuje w rzadko spotykanych grzybach. Podsumowanie: Witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, które mogą być przechowywane w organizmie. Istnieją dwa główne rodzaje witaminy D: D2 i D3, z których D3 jest znacznie bardziej skuteczna w podnoszeniu poziomu witaminy D we krwi. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte, wobec czego należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *