Witamina D a działania metaboliczne

Witamina D a działania metaboliczne

Witamina D a działania metaboliczneMyliłby się ten, kto uważa, że witamina D sprzyja wyłącznie powstawaniu i rozwojowi układu kostnego. Owszem, jest mu ona bardzo potrzebna, ale nie ukrywajmy – pełni ona znacznie większą i bogatszą rolę w naszym organizmie. Być może nawet tego nie wiemy, ale… sprzyja ona działaniom metabolicznym w naszym organizmie i tym samym – poprawia przemianę materii. Wpływa na również na ich regenerację. Więcej na ten temat poniżej…

Witamina D, ma ogromne znaczenie w regenerowaniu organizmu, czyli inaczej mówiąc – zastępowaniu starych, często schorowanych i zniszczonych komórek, zupełnie nowymi. Według niektórych danych, całkowita wymiana wszystkich komórek w obrębie naszego ciała, trwa jakieś 7 lat.

Regeneracja

Stąd też ważna jest ogromna rola tejże witaminy w naszym organizmie. Przykładem niech będzie wątroba. Działanie witaminy D, jest w jej przypadku zbawienne. Dlaczego? Ponieważ witamina ta, sprzyja jej regeneracji. Jeśli więc będziemy zażywać ją odpowiednio często i tym samym – produkować ją w naszym organizmie, możemy liczyć na to, że nasza wątroba szybciej się zregeneruje.

Działania metaboliczne

Witamina D, ma ogromne znaczenie w przemianie materii. Nasz organizm jest tak zbudowany, że niezbędne jest usuwanie zbędnych i toksycznych jej produktów. Nadmiar tych szkodliwych elementów, mógłby bardzo niekorzystnie wpłynąć na kondycję naszego organizmu. Dlatego zaleca się, by spożywać jej w miarę dużo. W ten sposób, możemy uniknąć chorób nowotworowych (witamina D hamuje rozwój komórek o charakterze nowotworowym) a także – zbyt szybkiego starzenia się organizmu. Jak bowiem wiadomo, nadmiar toksyn przyspiesza proces utleniania a więc starzenia się komórek i tkanek naszego organizmu.

Podsumowując, jeśli chodzi o metabolizm i regenerację naszego organizmu, witamina D ma wręcz ogromne znaczenie. Możemy być pewni, że jeszcze nie do końca znamy wszystkie aspekty jej oddziaływania na nasz organizm. Wiemy jednak, że to witamina D, jest najważnieszym „eliksirem zdrowia” w naszym organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *