Vigantoletten 1000 – zastosowania preparatu

 

Witamina D jest jednym z najważniejszych mikroelementów, których potrzebuje ludzki organizm, żeby działać w prawidłowy sposób. Jej niedobory na dłuższą metę prowadzą do bardzo niebezpiecznych skutków.

Vigantoletten 1000 to preparat zawierający witaminę D. Jest to witamina, która ma ogromne znaczenie dla właściwego funkcjonowania całego organizmu. Jest wytwarzana w naturalny sposób przez skórę, ale w tym celu konieczne jest także działanie promieni słonecznych. W naszym klimacie, zwłaszcza zimą, bardzo często występują więc niedobory tego istotnego czynnika.

Funkcje w organiźmie

Witamina D pełni szereg różnych funkcji. Skutki niedoborów tej substancji dotyczą przede wszystkim układu kostnego, ponieważ powodują problemy z odkładaniem się odpowiedniej ilości minerałów w kościach. Dlatego u dzieci brak witaminy D prowadzi do rozwoju krzywicy, natomiast u ludzi dorosłych znacznie podnosi ryzyko wystąpienia osteoporozy. Jednocześnie osłabieniu ulega także układ mięśniowy, dlatego mogą pojawić się bolesne kurcze.

Niedobory witaminy D prowadzą także do szeregu innych konsekwencji, ponieważ wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Osoby, które spędzają za mało czasu na słońcu oraz nie przyjmują odpowiednich suplementów są narażone między innymi na rozwój otyłości, chorób autoimmunologicznych i zapalnych, a także nowotworów różnych organów.

Konsekwencje niedoborów

Warto także pamiętać, że niedobory witaminy D mają bardzo niekorzystny wpływ na rozwój płodu, ponieważ wpływają negatywnie na mózg dziecka. Badania naukowe potwierdzają, że może to prowadzić do trwałego uszkodzenia funkcjonowania mózgu. To z kolei podnosi ryzyko wystąpienia takich problemów jak autyzm oraz schizofrenia.

Przyjmowanie preparatów takich jak Vigantoletten 1000 pozwala na skuteczne zapobieganie niedoborom witaminy D i co za tym idzie wspomaga również walkę z takimi chorobami jak osteoporoza. Warto o o tym pamiętać, ponieważ niski poziom witaminy D może przez wiele lat nie dawać żadnych konkretnych objawów, jednocześnie przez cały czas ma negatywny wpływ na pracę organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *