Suplementy z witaminą D

Suplementy z witaminą D

W miesiącach jesienno-zimowych zostają nam, więc dobre suplementy, a z tymi jest problem, gdyż te, które wydają się sensowne, można kupić wyłącznie na receptę… Te proponowane bez recepty z kolei, mają bardzo mało czystej witaminy D w kapsułce i trzeba by zażyć ich sporo w ciągu dnia, by zapewnić sobie odpowiednią ilość.

Niedobory witaminy d3 bywają bardzo groźne dla naszego organizmu. Staje się to po prostu nieopłacalne pod względem ekonomicznym. Optymistyczne jednak jest to, że przy odrobinie determinacji i pomysłowości można zaopatrzyć się w dobrą formę każdej witaminy, która jest nam niezbędna do zdrowia.

Czytajcie skład na opakowaniach!

 

Są na rynku różne suplementy, oferujące w składzie witaminy i minerały. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że 85% z nich to wyrzucone pieniądze w błoto, z uwagi na słabą ich przyswajalność lub niewłaściwą formę. Niektóre suplementy w składzie zawierają ponadto gluten, barwniki (np. dwutlenek tytanu), cukry, żelatynę, konserwanty. Każdy z nas, a w szczególności alergicy, cukrzycy, weganie powinniśmy dokładnie czytać skład widniejący na opakowaniach. Od razu pragnę dodać (by nie posądzać mnie o reklamę), że nie prowadzę sprzedaży żadnych suplementów.

A może suplementy z USA?

 

Mam swoje sprawdzone, dokładnie przeanalizowane, które kupuję dla siebie i mojej rodziny, z różnych źródeł – w zasadzie każdy preparat z innego. Niektóre są produkcji amerykańskiej, gdyż cenowo wypadają tak samo jak te produkowane w Polsce, a mają lepszy skład. Zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę z tak ważnych dla nas kwestii, aby pamiętać o wszystkich niezbędnych korzyściach wynikających z wyboru odpowiedniego suplementu diety. Wpływ witaminy d na organizm zdecydowanie za często bywa bagatelizowany, tym samym warto pamiętać o wyborze najlepszego rozwiązania pośród wszystkich dostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *