Suplementy – jakie brać, a jakie unikać?

Suplementy – jakie brać, a jakie unikać?

Suplementy – jakie brać, a jakie unikać?Reklamy i fora internetowe nie pozostawiają wątpliwości: wystarczy łykać suplementy diety, by mięśnie i formę zbudować szybko i bez wysiłku. Jest tylko drobny problem: na skuteczność wielu preparatów nie ma naukowych dowodów. Zobacz, które naprawdę działają, a które to zwykłe placebo.

Duże pieniądze

Rynek suplementów diety w Polsce miał według szacunków firmy badawczej wartość 2,5 mld złotych. Trudno ocenić, jaka część tej kwoty przypada na preparaty dla sportowców, ale są to bez wątpienia gigantyczne pieniądze. Nic, więc dziwnego, że ich reklamy i opisy obiecują prawdziwe cuda. Producenci mogą je przygotowywać w oparciu o, delikatnie mówiąc, nie do końca sprawdzone informacje, ponieważ suplementy nie podlegają takim surowym regulacjom, jak leki.

W suplentach może być wszytsko

Przed wprowadzeniem na rynek nie przechodzą skomplikowanego i długotrwałego procesu badań i certyfikacji, jaki obowiązuje w przypadku lekarstw. W efekcie ludzie są zwyczajnie oszukiwani. Proponuje im się dziesiątki preparatów w myśl zasady: nie musisz odżywiać się prawidłowo, zjedz goloneczkę i wypij seteczkę, ale połknij tabletkę i będzie wszystko dobrze. Dlatego przyjrzeliśmy się popularnym preparatom pod kątem ich efektywności w sporcie. Chcieliśmy stworzyć, choć namiastkę oceny, której poddawane są leki. Przeanalizowaliśmy dokładnie światowe badania, odrzuciliśmy te niespełniające profesjonalnych kryteriów i doszliśmy do wniosku, że na pożądane działanie sporej grupy produktów zwyczajnie nie ma jednoznacznych dowodów. Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, które mówią o danych produktach, jakimi są suplementy diety. Pomocne jest wykorzystanie informacji zamieszczonych w Internecie. Dowiedz się, co specjalnego przygotowały dla Ciebie firmy specjalizujące się w produkcji suplementów diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *