Suplementy diety

Suplementy diety

Suplementy dietyPo pierwsze, musimy sobie zdać sprawę, że suplementy diety to dodatek, a nie podstawa. Jeżeli nie mamy prawidłowo zbilansowanej diety, to nie pomogą nam ani cudowne proszki, ani super pigułki. Organizm osoby aktywnej fizycznie domaga się większej ilości pożywienia, ale także probiotyków, witamin i minerałów. Naszym zdaniem właśnie od tego powinniśmy zacząć. Nie dość, że poddajemy ciało wysiłkowi fizycznemu o różnej intensywności, to jeszcze nasze racje żywieniowe niekiedy nie zawierają określonych składników, które nasze ciało otrzymałoby, gdybyśmy spożywali orzechy, owoce czy inne składniki, których dana dieta zabrania. W związku z tym warto zaopatrzyć się w dobry preparat witaminowo-mineralny, zawierający w swoim składzie dodatki w postaci wyciągów i steroli roślinnych. Skoro witaminy i minerały mamy za sobą, warto zainteresować się pozostałymi suplementami oraz celem ich zastosowania.

Oprócz minerałów i witamin potrzebujemy jeszcze

Gainer, czyli mieszanka białek i węglowodanów o zróżnicowanym okresie wchłaniania. O produkcie tym mówi się, że jest przeznaczony dla osób, które nie umieją się odżywiać, ale to nieprawda. Ten środek stanowi idealny zamiennik posiłku w momencie, gdy sytuacja nie pozwala nam na zjedzenie normalnego dania i pozostaje nam wypicie proszku na wodzie. Wyróżniamy hard-gainery, które cechuje proporcja białek do węglowodanów oraz bulki, gdzie stosunek ten często sięga 50:50. O ile hard-gainery przeznaczone są dla osób o szybkiej przemianie materii, mających problemy z przytyciem, o tyle bulki są dla osób o wolnej przemianie materii. Gainer może być doskonałą odżywką potreningową oraz pierwszą porcją kalorii jeszcze przed śniadaniem.

Po co kreatyna?

Większość z nas, stosując kreatynę, może liczyć na wymierne korzyści. Udowodniono, że kreatyna zwiększa siłę i rozmiar mięśni u sportowców. Na rynek wprowadzane są coraz to nowsze wersje kreatyny, mające zapewnić właściwą ilość białka w diecie, ale głównym celem ich wyprodukowania było wyciągnięcie większej ilości pieniędzy z klientów. Monohydrat jest sprawdzony i efektywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *