Suplementy diety, po które warto sięgnąć

Suplementy diety, po które warto sięgnąć

Suplementy diety, po które warto sięgnąćW przedstawionych randomizowanych badaniach na kilkudziesięciu tysiącach osób stosujących rożnego rodzaju suplementy wykazano, że: przyjmowanie większości suplementów nie wykazuje żadnych korzyści, a niektóre w tym.

Dlaczego warto ograniczać suplementy

Suplementacja witaminy A oraz B-karotenu :zaobserwowano wzrost zachorowań na raka prostaty, układu krążenia i płuc. Są to stare badania i dietetycy o tym wiedzą. Niestety powszechne niekontrolowane  przyjmowanie kompleksu witamin A + E. Wykazano, że  nadmierne spożycie witaminy E  nie ma pozytywnego wpływy na zdrowie, a to z tego względu, że w sprzedaży najczęściej występuje on pod postacią alfa tokoferolu, a prozdrowotne działanie wykazuje gamma tokoferol. Suplementacja kwasem foliowym, powinna być niezwykle ostrożna i stosowana w konkretnych wskazaniach (np. wczesne etapy ciąży). Wprawdzie zapobiega on niektórym rodzajom raka, jednak, jeżeli jesteśmy na etapie promocji nowotworu raka jelita  grubego – o czym oczywiście nie wiemy, to suplementacja przyspieszy rozwój nowotworu. Na pewno są suplementy, którym warto się przyglądać i które w uzasadnionych przypadkach przyniosą korzyści zdrowotne. Tak możne być w przypadku: witaminy  D3, kwasów Omega 3, odpowiednich szczepów bakterii probiotycznych.

Przed zażyciem czegoś warto o tym poczytać

Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, które mówią o danych produktach, jakimi są suplementy diety. Pomocne jest wykorzystanie informacji zamieszczonych w Internecie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych na rynku rozwiązań? Zapraszamy do śledzenia informacji na stronach internetowych, gdzie dana tematyka jest poruszana. Przekonaj się, co dobrego przygotowały dla Ciebie firmy zajmujące się produkcją suplementów diety. Taki wybór rozwiązania pozwoli nam cieszyć się najlepszą decyzją pośród wszystkich dostępnych. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie i nie mogą zostać w żaden sposób zapomniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *