Suplementy diety, które warto wprowadzić do jadłospisu

Suplementy diety, które warto wprowadzić do jadłospisu

Suplementy diety, które warto wprowadzić do jadłospisuJednak pobieranie tych suplementów też powinno być kontrolowane. Przy okazji przypomnę  kilka podstawowych, lecz często zapominanych informacji: Suplementacja witaminą  D3 konieczne jest wykonanie badań krwi w certyfikowanym laboratorium, które wykonuje badanie 25/OH/D. Po wykonaniu testu skonsultuj się z lekarzem / dietetykiem. Jeżeli będą zalecenia do  suplementacji upewnij się, że przyjmujesz wit. D3  (cholekalcyferol) a nie wit. D2 ergokalcyferol.

Jak przyjmować różne witaminy?

Przyjmuj witaminę D wraz z pożywieniem zawierającym tłuszcz. Witamina D3 jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach – bez jego obecności się nie wchłonie. Po 3 miesiącach wykonaj ponownie badanie krwi (w tym samym laboratorium)  by upewnić się, że suplementacja jest skuteczna. Na brak skuteczności może mieć wpływ bardzo wiele czynników. Podczas suplementacji kwasami omega 3 zachowaj szczególną ostrożność przyjmując jednocześnie leki rozrzedzające krew – kwasy omega 3 wywołują podobny efekt. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem – może będą konieczne dodatkowe badania krwi.

Należy zażywać suplementy z głową

Dobrze dobieraj suplement – przyjmowanie niektórych kapsułek nie ma sensu, gdyż poziom EPA i DHA jest tak niski, że trzeba by zjeść całe opakowanie by uzyskać zalecaną dawkę. Sprawdź czy Twój suplement zawiera wit D3 i w jakiej ilości – będzie to miało wpływ na suplementację witamina D3. Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, które mówią o danych produktach, jakimi są suplementy diety. Pomocne jest wykorzystanie informacji zamieszczonych w Internecie. Znając dostępne na rynku propozycje możliwy stanie się wybór opcji, która przyniesie nam wiele dobrego. Zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę z przygotowanych dla nas rozwiązań. Na obecną chwilę suplementy diety cieszą się niebywałym powodzeniem, przez co warto pamiętać o dostępnych w sprzedaży wariantach, które zostały przygotowane dla naprawdę wymagających klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *