Suplementy diety – jakie wybrać?

Suplementy diety – jakie wybrać?

Suplementy diety – jakie wybrać?Każdy zapewne nieraz spotkał się z takim określeniem, jak: suplement diety. Jednak, czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego dany produkt nosi miano suplementu diety?

Czym są suplementy i dlaczego się je stosuje?

Na ten moment rynek suplementacyjny przynosi gigantyczne zyski, a produkty określane mianem suplementów diety są dostępne w każdej aptece i sklepie. Okazuje się, że w sprzedaży znajduje się wiele różnych środków. Najprościej rzecz ujmując suplement diety to substancja, dodatek uzupełniający dietę w niezbędne dla zdrowia składniki (należą do tej grupy m.in. witaminy, minerały oraz inne substancje, których może brakować w codziennej diecie człowieka. Suplementy występują pod postacią tabletek, kapsułek, proszków, płynów i żeli. Suplementy diety to produkty sprzedawane w formie umożliwiającej łatwe i precyzyjne dawkowanie i nie traktuje się ich, jako leków (sprzedaż prowadzą sklepy i apteki).

Po co są stosowane?

Obecnie szybko zmieniający się świat i coraz szybsze tempo życia powodują, że ludzie mają coraz mniej czasu, aby dbać o różnorodność swojej diety. Zbyt często je się monotonnie i w pośpiechu. Dieta jest coraz bardziej jałowa. Aby temu zaradzić, producenci najbardziej potrzebne mikro- i makroelementy zaczęli produkować w formie suplementów diety. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że żywność produkowana masowo i często mocno przetworzona jest uboga w witaminy, minerały i substancje o działaniu prozdrowotnym. Suplementy diety stosujemy właśnie po to, aby przywrócić zubożałej diecie pełnowartościowość. Nie wolno jednak zastępować zbilansowanej diety suplementami, ponieważ składniki odżywcze pochodzenia naturalnego są bardziej wskazane i wartościowe dla naszego organizmu od ich syntetycznych odpowiedników. Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, które mówią o danych produktach, jakimi są suplementy diety. Pomocne jest wykorzystanie informacji zamieszczonych w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *