Sprawdzone sposoby na wypadanie włosów

Sprawdzone sposoby na wypadanie włosów

Zmiany hormonalne, karmienie piersią, terapie lecznicze, a także wiek i inne czynniki mogą przyczynić się do nadmiernej utraty włosów. W wielu przypadkach można skutecznie zahamować ten proces, jeśli tylko zaczniemy działać odpowiednio wcześnie. Istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na wypadanie włosów. Poznaj je i stosuj, by twoja fryzura była zachwycająca.

Suplementy hamujące wypadanie włosów

Jeśli codziennie wypada ci więcej niż około 100 włosów, to oznaka, że masz rzeczywiście problem. Istnieje sporo preparatów, których twórcy obiecują zahamowanie tego procesu. Dobierz jednak takie suplementy diety, które wzmocnią skórę, włókna włosowe oraz przyczynią się do poprawy mikrokrążenia. Powinny one zawierać takie składniki jak cynk, skrzyp polny, biotyna, tran, olej z wiesiołka czy witaminy z grupy B. Suplementy to skuteczne, ale i bezpieczne sposoby na wypadanie włosów. Korzystaj z tych, które mają dobre opinie wśród innych użytkowników. Pamiętaj, że efekty przyjmowania suplementów są widoczne dopiero po około 1-2 miesiącach regularnego stosowania.

Dieta dla pięknych włosów

Suplementy nie powinny zastępować ci zdrowej diety. Twój jadłospis musi być prawidłowo zbilansowany, aby stał się dobrym sposobem na wypadanie włosów. Powinny się w nim znaleźć podroby, zwłaszcza wątróbka, jajka, czerwone mięso, a także brokuły, fasola szparagowa i wybór kasz. Możesz jeść też sezonowe owoce i pić kakao. Wszystkie te produkty pozwolą ci dostarczyć do organizmu ważne witaminy i mikroelementy, które umożliwią walkę z wypadającymi włosami.

Dieta w takim przypadku powinna być bogata w żelazo, cynk, potas, witaminę A, witaminy z grupy B, C i E. Dostarczaj do organizmu także odpowiednią ilość cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niewłaściwa dieta czasem jest powodem, dla którego włosy stają się słabsze i wypadają.

Dermokosmetyki – sposoby na wypadanie włosów z apteki i drogerii

Drogerie i apteki oferują ci całą masę różnych kosmetyków – szamponów, maseczek, odżywek i serum oraz płukanek do włosów wypadających. Ich skuteczność jest różna i zależna od zawartości aktywnych substancji, jakie zostały w nich zawarte. Najlepiej wybierz profesjonalne i w pełni bezpieczne dermokosmetyki do włosów. Powinny one wzmocnić włosy od cebulek aż po same końce.

Zioła na wypadające włosy

W ziołach ukryta jest masa dobroczynnych substancji, w tym również tych oddziałujących na włosy. Nadmierną ich utratę można zahamować, stosując zielarską kurację, ale podobnie jak w przypadku suplementów, należy ją stosować przez co najmniej 2 tygodnie, by zauważyć efekty. Na wypadanie włosów poleca się skrzyp polny, pokrzywę, nasturcję, chmiel, dziurawiec zwyczajny czy korzeń łopianu.

Można pić napar ziołowy albo też zdecydować się na preparaty ziołowe przyjmowane doustnie w formie tabletek i kapsułek. Dobrym pomysłem dla ciebie może być wybór gotowych mieszanek ziołowych, które pozwolą ci na skuteczne wzmocnienie włosów i pobudzenie cebulek do wzrostu.

Maseczki naturalnego pochodzenia

Jeszcze z pewnością twoja babcia albo kobiety we wcześniejszych pokoleniach w twojej rodzinie znały naturalne maseczki na piękne włosy, których celem jest zahamowanie wypadania i przyspieszenie porostu. Do wykonania takich masek najczęściej użyjesz żółtek jaj i miodu, rozpuszczonych w wodzie lub oliwie drożdży, czy awokado i jogurtu naturalnego. Dobrze na włosy działa kozieradka i płukanka wykonana z jej użyciem.

Warto przeczytać również: https://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/masaz-glowy-i-inne-domowe-sposoby-na-wypadanie-wlosow