Smoczki dla dzieci: smoczek powoduje wadę zgryzu?

Smoczki dla dzieci: smoczek powoduje wadę zgryzu?

Smoczki dla dzieci: smoczek powoduje wadę zgryzu?Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prawidłowe używanie smoczka nie zagraża wcale maluszkowi, natomiast jego nadużywanie już tak.

Dowiedziono, że po czwartym miesiącu życia dziecka, potrzeba ssania u noworodków powoli zanika. Wtedy powinniśmy zacząć odzwyczajać dziecko od smoczka. Pamiętajmy, że należy stosować go tylko do zasypiania i wyciągać zaraz po zaśnięciu.

Baczne obserwowanie

To, co jest najważniejsze, to baczne obserwowanie malucha. Jeśli ciężko mu się rozstać z „przyjacielem-uspokajaczem” zastanówmy się, co jest tego przyczyną. Czasami wystarczy zmienić metodę usypiania i uspokajania dziecka, by móc zrezygnować ze smoczka na zawsze. Naukowcy toczą dyskusje nad smoczkami dla dzieci i zastanawiają się, czy lepsze są smoczki kauczukowe czy silikonowe. Tymczasem okazuje się, że 85 procent polskich mam automatycznie kupuje dzieciom silikonowe smoczki. Dlaczego wybierają takie smoczki dla dzieci? Wybierając smoczek dla dziecka, najwięcej mam kieruje się nie opiniami specjalistów czy poradami z Internetu, ale reakcją dziecka. Z badań, które przeprowadziła jedna ze znanych firm, z której badań wynika, że robi tak 38,7 proc. mam.

Smoczek silikonowy zalety

Najczęściej kupują one silikonowe smoczki dla dzieci, ponieważ dzieci bardziej je lubią. Smoczek wykonany z silikonu jest  bezzapachowy i nie odkształca się pod wpływem gorącej temperatury oraz substancji zawartych w jedzeniu (np. tłuszczu). Wadą silikonowych smoczków dla dzieci może być słabsza odporność na gryzienie, ale niektóre z modeli dostępnych na rynku są wzmacniane dodatkowymi gumkami. Są to kwestie, które nie podlegają najmniejszej dyskusji, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Trzymając się tak ważnych kwestii znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję odnośnie wyboru konkretnego wariantu. Są to sprawy, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte. Zdecydowanie warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę, aby być w pełnym zadowolonym z podjętej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *