Smoczki dla dzieci: kształt również ma znaczenie

Smoczki dla dzieci: kształt również ma znaczenie

Smoczki dla dzieci: kształt również ma znaczenieWybierając smoczek idealny, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego jest wykonany, ale również na jego kształt. Pamiętajmy również o tym, że w wielu sklepach spotkamy, trzy typy budowy smoczków: Anatomiczny: według ekspertów, to najlepszy rodzaj smoczka, kształtem przypomina brodawkę sutkową.

Gumka jest spłaszczona od strony języka, i uwypuklona od strony podniebienia. Taki smoczek, należy wkładać w określony sposób tj. zawsze uwypukleniem gumki ku podniebieniu.

Wygląd smoczka

Okrągły: kształt gumki przypomina wisienkę. Tarcza ma kształt ósemki, dlatego możemy go wkładać do buźki maluszka dowolną stroną. Symetryczny: gumka jest płaska z obu stron, a tarcza – podobnie jak w przypadku smoczka okrągłego- przypomina ósemkę. Tak samo jak w przypadku wyboru materiału, z którego wykonany jest smoczek, najlepiej, jeśli decyzje o kształcie podejmie sam maluszek. Niekoniecznie nasz noworodek będzie zgadzał się z zaleceniami ekspertów. Może mieć inne zdanie na temat tego, który kształt jest dla niego najlepszy. Należy obserwować jego rekcję i ostatecznie pozwolić mu wybrać samemu. Są to bardzo istotne kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte. Zakup smoczka to sprawa, której nie można w żaden sposób bagatelizować. Może mieć ona znaczący wpływ na nasze dziecko. Trzymając się kilku bardzo ważnych założeń wpłyniemy na podjęcie decyzji o zakupie najlepszego wariantu pośród wszystkich, które są dostępne na rynku.

Zapoznaj się z ofertami

Smoczek, ale i smoczek do uspokajania mogą mieć różne kształty a to ma znaczenie podczas dokonywania wyboru konkretnego modelu. Zanim zapadnie decyzja o wyborze warto sprawdzić możliwości oferowane przez sklepy, a w ten sposób dostaniemy pewność, że dokonaliśmy wyboru najlepszego wariantu. Możemy być pewni, że smoczek do uspokajania. Kupując go będziemy mogli cieszyć się wyborem zdecydowanie najlepszego akcesoria dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *