Smoczki dla dzieci: BHP smoczka, czyli jak o niego dbać?

Smoczki dla dzieci: BHP smoczka, czyli jak o niego dbać?

Smoczki dla dzieci: BHP smoczka, czyli jak o niego dbać?Układ odpornościowy noworodka rozwija się mniej więcej do szóstego miesiąca życia. Przez ten czas, wszystkie butelki, smoczki czy laktatory, powinno się sterylizować.

  Niedokładne dbanie o czystość wspomnianych akcesoriów może spowodować zatrucie pokarmowe, pleśniawki czy biegunki.

Sterylizatory

W sklepach spotkamy się z dwoma rodzajami sterylizatorów. Parowe podłączamy do prądu, a mikrofalowe wkładamy do mikrofalówki. Trudno stwierdzić, który z nich jest lepszy, to, jaki wybierzemy zależy bardziej od naszych preferencji. Sterylizatory różnią się między sobą głównie wielkością. Jeśli zdecydujemy się na ten wkładany do mikrofali przed zakupem sprawdźmy czy przypadkiem nie jest za duży – dodaje ekspertka Centrum Entliczek. Przed włożeniem akcesoriów do urządzenia, należy je dokładnie oczyścić. Najlepiej używać do tego drucianej szczoteczki i detergentu – w zasadzie może być zwykły a w zasadzie taki, którego używamy do mycia naczyń, lub dedykowany dla dzieci, aby pozbyć się wszystkich resztek jedzenia. Po upływie sześciu miesięcy, możemy zrezygnować ze sterylizatora i ograniczyć się tylko do wyparzania akcesoriów we wrzątku.

Smoczek bez dodatków

Bez względu na wiek dziecka, nie wolno moczyć smoczków w cukrze, miodzie czy wkładać ich do własnej buzi, a następnie podawać dziecku. Podejmując decyzję o zakupie warto dokładnie przeanalizować dostępne na rynku propozycje, a tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że dokonaliśmy najlepszego rozwiązania pośród wszystkich, które są dostępne. Tego typu wyjście z sytuacji jest polecane, co bez wątpienia pomoże wpłynąć na najlepszy wybór pośród wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *