Smoczek należy regularnie wymieniać

Smoczek należy regularnie wymieniać

Smoczek należy regularnie wymieniaćSmoczek powinnaś wymieniać mniej więcej, co 6-8 tygodni. Silikon bądź kauczuk (w zależności od rodzaju smoczka) mogą w trakcie użytkowania popękać.

Taki smoczek należy bezwzględnie wyrzucić, ponieważ w szczelinach mogą gromadzić się bakterie. Przy ząbkującym maluchu zdarza się, że smoczek trzeba wymieniać częściej, ponieważ niektóre dzieci traktują go jak gryzak i potrafią przegryźć. Wtedy to również bardzo ważne staje się, aby zrezygnować ze smoczka w odpowiednim momencie, aby ssanie nie stało się nawykiem.

Przyzwyczajenia

Moja córka niestety ze swoim ukochanym „moniem” nie chciała się rozstać, aż do 2. roku życia. W dzień był jej zupełnie niepotrzebny, ale gdy przychodziła pora spania, zaczynało się nerwowe poszukiwanie. Bez smoczka nie potrafiła zasnąć i tak było właściwie od urodzenia. Mimo że używała go tylko w tej jednej sytuacji, logopeda zalecił odstawienie smoczka. Dlatego musiałam działać radykalnie. Radzę nie czekać, aż dziecko samo zostawi smoczek, tylko, jako rodzic zdecydować o jego odstawieniu. Największa potrzeba ssania mija po ukończeniu przez dziecko 5. miesiąca życia. Jest to najlepszy moment na odzwyczajanie od uspokajacza. Często jest to bardzo trudny i żmudny proces, szczególnie u dzieci, które są silnie związane ze swoim gumowym przyjacielem. Warto wtedy zacząć naukę odzwyczajania od małych kroczków. Najpierw zapominajmy zabierać go na spacery. W domu w ciągu dnia, gdy zazwyczaj maluch ssał smoczka, podajmy mu coś do chrupania – jakiś owoc bądź chrupek. Może z czasem uspokajacz przestanie być potrzebny. Mając na uwadze tego typu kwestie możliwe będzie wpłynięcie na wybór bezapelacyjnie najlepszego smoczka do uspokajania.

Większy wybór

Oferty sklepów internetowych są zdecydowanie warto uwagi i warto się nimi zasugerować podczas wyboru najlepszego. Smoczek możemy dostać również w sklepach stacjonarnych, warto wziąć pod uwagę oferty sprzedawców z tego typu miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *