Przystawianie do butelki

Przystawianie do butelki

Przystawianie do butelkiKarmienie butelką nie jest prostą sprawą i wymaga kilku bardzo ważnych umiejętności. Butelkę wkładamy do buzi tak, aby pozostała pod kątem prostym do twarzy.

Dziecko nie obejmuje całego smoczka, a jedynie jego podłużny fragment, wargi opierają się o obłą (szerszą) część. Dodatkowo podłużna część smoczka powinna zawsze być w całości wypełniona mlekiem. W przeciwnym razie maluch będzie połykał sporą ilość powietrza, co sprzyja powstawaniu kolki. Bańki powietrza w butelce świadczą o tym, że maluch dobrze ssie.

Budowanie więzi

Nie zapominajmy również o tym, że więź emocjonalna podczas karmienia jest bardzo ważna. Maleńkie dziecko potrzebuje wiele miłości i czułości. Twoja bliskość daje mu poczucie bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, byś często go przytulała, głaskała i czule do niego mówiła. A karmienie to właśnie najlepszy moment na budowanie więzi emocjonalnej z dzieckiem. Karmiąc piersią, bardzo szybko nawiązujesz tę więź poprzez bezpośredni fizyczny kontakt. Jednak podawanie pokarmu z butelki, przy jednoczesnym przytulaniu niemowlęcia do ciepłego ciała, również umożliwia tworzenie bliskości między rodzicem i dzieckiem. Pozwala na to też innym domownikom – ojcu oraz rodzeństwu, bo karmić butelką może nie tylko mama. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas zapomniane.

Informacji szukaj w internecie

Wiele cennych wskazówek na temat samego karmienia możemy pozyskać ze stron internetowych, gdzie dana tematyka przewija się. W ten oto sposób dostaniemy pewność, że mamy informacje od kobiet, które dzielą się swoimi doświadczeniami. Możemy być pewni, że takowy wybór będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę, wobec czego nie należy z tego właśnie rezygnować. Przystawianie do butelki to moment, w którym warto zastanowić się nad odpowiednią pozycją, która ułatwi dziecku pobieranie pokarmu. Pamiętajmy, że podczas jedzenie zwiększa się temperatura ciała dziecka, przez co wszystkie pozycje, w których mocno tulimy malca do siebie nie są wskazane. Zdecydowanie warto poszukać informacji w temacie na wielu stronach internetowych, a w ten sposób zdobędziemy ważne dla nas informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *