Przygotowanie do porodu

Przygotowanie do porodu

Przygotowanie do porodu naturalnego wymaga od kobiety sporej dyscypliny. Dobre przygotowanie się do porodu może znacznie ten poród ułatwić i skrócić.

Wyjątkowo istotne dla przebiegu porodu naturalnego są ćwiczenia mięśni Kegla, a także inne ćwiczenia poprawiające ogólną kondycję kobiety, ale bezpieczne w ciąży. Dobrym rozwiązaniem będzie, więc zapisanie się do szkoły rodzenia, gdzie kobieta nauczy się między innymi technik oddychania przydatnych podczas porodu.

Ćwicz mięśnie Kegla!

Jak przygotować się do porodu naturalnego? Bardzo ważne dla przyszłej mamy są ćwiczenia mięśni Kegla. Mięśnie Kegla to mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie pochwy i krocza. Jeśli będą ćwiczone regularnie, staną się elastyczniejsze i bardziej odporne na urazy. Dzięki ćwiczeniom tych mięśni, poród naturalny stanowi mniejsze ryzyko pęknięcie krocza. Ćwiczone mięśnie Kegla pomagają kobietom również uniknąć wysiłkowego nietrzymania moczu po porodzie, które zdarza się u wielu kobiet rodzących siłami natury wskutek urazów. Kobieta w trakcie przebiegu ciąży powinna utrzymywać kondycję na zadowalającym poziomie. Wobec czego aktywność fizyczna w ciąży jest bardzo korzystna: między innymi poprawia stan mięśni, dodaje energii i zmniejsza napięcie psychiczne przed porodem. Wszystko to przyda się przyszłej mamie. Kobiety regularnie się gimnastykujące, pływające czy uprawiające jogę dużo szybciej dochodzą do siebie po porodzie.

Zadbaj o wyprawkę

Równie ważną sprawą jest skompletowanie wyprawki do szpitala dla matki i dla dziecka. Zmniejszy to zamieszanie przed wyjazdem do szpitala przed samym porodem. Jedna torba dla matki i jedna dla dziecka odłożone w widocznym miejscu pozwolą ze spokojem wybrać się do szpitala. Wyprawka dla dziecka i matki do szpitala nie jest aż tak istotna jak kondycja przyszłej matki przed porodem naturalnym, ale pozwala zaoszczędzić stresu przed wielkim wydarzeniem, jakim jest powitanie na tym świecie maluszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *