Przyczyny niedoborów witamin – witamina D3

Przyczyny niedoborów witamin – witamina D3

Przyczyny niedoborów witamin – witamina D3Choć wielu ludzi podchodzi do wszelkich statystyk z pewną rezerwą, nie uznając ich za wiarygodne w stu procentach źródło informacji, liczby dotyczące witaminy D3 nie kłamią.

Ponad 90 % ludzi ma jej niedobór w większym bądź mniejszym stopniu. Na taki stan rzeczy wpływa wiele czynników, jednak najważniejszym winowajcą jest współczesny tryb życia. Ciągły stres, spożywanie małej ilości wartościowego pożywienia na rzecz wysoko przetworzonej żywności, zbyt rzadka i niedostateczna ekspozycja na promienie słoneczne, a także używki wpływające negatywnie na kondycję organizmu. To wszystko sprawia, że prędzej czy później przyjdzie nam zmierzyć się ze skutkami niedoborów tej witaminy – a te są przykre. Czym objawia się niedobór D3?

[Przykre skutki niezauważalnych objawów]

Witamina D3 zwana jest witaminą życia – nie bez powodu. Odpowiada za prawidłowe działanie najważniejszych narządów, takich jak serce i mózg. Dodatkowo wpływa na dobry stan kości i mięśni, a także naczyń krwionośnych. Można więc śmiało stwierdzić, że jest ona podstawowym budulcem organizmu, skoro wpływa na najważniejsze narządy oraz stan tkanek. Latem chętnie odsłaniamy ciało i cieszymy się, że „złapały” nas promienie słoneczne. Większość wie o tym, że w ten sposób dostarczamy organizmowi tej niezbędnej witaminy. Jednak okres promieniowania wystarczającego do tego, by zaspokoić potrzeby organizmu, jest zbyt krótki. Trwa bowiem zaledwie od połowy kwietnia do maksymalnie połowy września. Przez ten czas trudno jednak także dostarczyć odpowiednie ilości – wymagałoby to przebywania na słońcu przez co najmniej 15 minut dziennie, co drugi dzień. Z przyczyn czysto organizacyjnych jest to niemożliwe, w dodatku witaminy D3 nie jesteśmy w stanie zgromadzić na zapas. W ciągu pozostałych miesięcy w roku także nie dostarczymy potrzebnych jej ilości ani ze słońca, ani z pożywienia.

Suplementacja witaminy D3

Dlatego niezbędne jest jej suplementowanie, niezależnie od wieku i trybu życia. Objawy niedoboru witaminy D3 nie są wyraźne ani jednoznaczne, a przy tym zazwyczaj zauważalne stają się dopiero wówczas, gdy dojdzie do zmian w obrębie tkanek i narządów. Najpoważniejsze skutki deficytu witaminy D3 to nadciśnienie i choroby serca oraz układu krążenia, cukrzyca, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi nowotworów, a także cukrzyca i osteoporoza. Nie czekaj – działaj, nim będzie za późno. Dowiedz się więcej na www.vitrumd3.pl. Pod tym adresem znajdziesz rzetelny i kompletny zbiór najważniejszych informacji o tej witaminie.

Więcej na stronie http://www.vitrumd3.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *