Przerwy w karmieniu

Przerwy w karmieniu

Przerwy w karmieniuWiele młodych mam ma wiele dylematów w związku z karmieniem dziecka. Wobec czego próbują szukać odpowiedzi na stronach internetowych, gdzie swoimi doświadczeniami dzielą się inne mamy.

Tam tez można znaleźć informacje typu, że dziecko pijąc mleko połyka pęcherzyki powietrza. To sprawia, że czuje się syty, zanim wypije porcję mieszanki. Dlatego co kilka minut rób przerwy, po to, by dziecku się odbiło – po takiej przerwie maluch powinien znów nabrać apetytu.

Prawidłowa postawa

Trzymaj malucha w pozycji pionowej lub półpionowej przez chwilę. Czasami nawet wskazane jest przez kilka minut, by mogło odprowadzić z przewodu pokarmowego powietrze nabrane podczas jedzenia. W tym celu przełóż malca przez ramię tak, by rączki miało aż na twoich plecach. Nóżki zagnij w kolanach i lekko rozszerz. Możesz masować plecki lub lekko oklepywać od pupy w górę. Pamiętaj o zabezpieczeniu swoich ubrań pieluszką tetrową. Inna pozycja do odbicia, to przełożenie maluszka przez kolano. Dziecko piersią opiera się o twoje udo, rączki opadają po drugiej stronie. Pupa spoczywa na twojej drugiej, położonej nieco niżej nodze. Jeżeli nie pomożesz dziecku w pozbyciu się zebranego w brzuszku powietrza, wywoła ono bolesne wzdęcia. Nawet czynność tak prosta, jak umycie butelki po karmieniu malca. A jednak nawet ta czynność wymaga od rodziców pewnej wiedzy. Mówimy, jak prawidłowo dbać o akcesoria do karmienia niemowląt. Są to bardzo ważne kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez Ciebie zapomniane. Zdając sobie z nich sprawę możliwe będzie wpłynięcie na wybór rozwiązań wyjątkowo ważnych dla nas. Zdecydowanie warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Wybór butelki

Karmienie dziecka butelką wymaga również zakupu odpowiedniej z nich. Tutaj z pomocą również przychodzą strony internetowy, które sugerują nam odpowiednie rozwiązania. Są to kwestie, które w znaczący sposób wpływają na wybór najlepszego dla nas wariantu. Zdecydowanie warto z tego właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *