Poród już blisko

Poród już blisko

Poród jest wielkim i coraz bardziej świadomie przeżywanym momentem w życiu kobiety i jej bliskich. Ogromna ilość dostępnej wiedzy pozwala przyszłej mamie przygotować się do porodu i macierzyństwa.

Tym samym razem z bliską osobą może uczestniczyć w zajęciach proponowanych przez szkoły rodzenia, gdzie ma okazję przygotować się do porodu również od strony praktycznej. Ma też możliwość zdecydowania, gdzie będzie rodziła, a także ma coraz większy wpływ na przebieg porodu. Aby móc jednak dobrze przygotować się do tego momentu, warto pamiętać o kilku rzeczach.

Przygotuj dom do narodzin dziecka

Przygotowanie domu na przyjście dziecka. Pierwszą istotną kwestią będzie na pewno przygotowanie domu na twój pobyt w szpitalu, a potem powrót. Postaraj się nie zostawiać żadnych zakupów na ostatni moment. Data porodu wyznaczona przez lekarza jest jak wiesz terminem orientacyjnym i dzidziuś może zechcieć przyjść na świat wcześniej lub później. Przygotuj, więc to, co będzie ci potrzebne po powrocie. Zorganizuj już teraz „stanowisko” do przewiania dziecka. Sprawdź, czy wszystkie potrzebne rzeczy będziesz mieć w zasięgu ręki. Wypierz ubranka, a jeśli masz już dzieci, pomyśl, jak zorganizujesz ich opiekę. Czasami dobrze jest też przygotować trochę obiadów na zapas. Będą czekały w zamrażalniku i w każdej chwili będziesz mogła je podać swojej rodzinie.

Rodzina w pogotowiu

Poród to ważny moment w życiu całej rodziny, wobec czego możesz poprosić o pomoc najbliższych, a tym część obowiązków spadnie na dziadków, czy siostrę. Tym samym zwiastuny porodu nie wpędzą Cię w stres i będziesz mogła się do nich odpowiednio przygotować. Są to bardzo ważne momenty, o których nie warto zapominać ani przez moment. Są to kwestie, które nie mogą zostać w żaden sposób zbagatelizowane. Zwiastuny porodu to objawy, które będą świadczyć o tym, że wkrótce będziesz mogła trzymać swoje dziecko w dłoniach. Warto wiedzieć, z czym możesz mieć do czynienia, więc zapytaj swojego lekarza o zwiastuny porodu. Wiele informacji możesz również znaleźć na stronach internetowych, gdzie dana tematyka jest często poruszana. Zdecydowanie warto sięgać do informacji tam zamieszczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *