Porady dla młodej mamy

Porady dla młodej mamy

Porady dla młodej mamyGdy tylko maluch zaśnie, należy wyjąć mu smoczek z buzi. Bardzo dużo niemowląt potrafi zasnąć tylko ze smoczkiem w buzi. Jednak trzeba pamiętać, żeby go wyjąć, jak tylko maluch twardo zaśnie.

W ten sposób zapobiegniemy powstawaniu wad zgryzu oraz zadławieniu np. ulewającym się mlekiem bądź śliną. Poza tym – bez smoczka dziecku będzie zdecydowanie łatwiej oddychać. Trzeba pamiętać o higienie smoczka.

Umyj dokładnie smoczek

Po zakupie, przed pierwszym użyciem smoczek należy dokładnie umyć. Najlepiej jak przelejesz go kilka razy wrzątkiem. Potem wystarczy wyparzać smoczek raz na jakiś czas, jednak w ciągu dnia staraj się go opłukiwać pod bieżącą wodą, szczególnie, gdy upadnie na ziemię lub ubrudzi się. Nigdy nie oblizuj smoczka! Niezależnie od sytuacji staraj się nie oblizywać smoczka, żeby go „oczyścić z brudu”. Wkładając do buzi smoczek dziecka, przenosisz na niego bakterie. Zwiększasz w ten sposób ryzyko powstania próchnicy, a dodatkowo maluch może zachorować na infekcję, którą Ty już wcześniej pokonałaś. Nie podawaj smoczka na każde zawołanie.

Dla tych wybrednych

Dzieci rodzą się z silną potrzebą ssania. Aby ją zaspokoić niektórym maluchom wystarczy karmienie piersią. Jednak są dzieci, które muszą mieć cały czas coś w buzi i wkładają do niej, co tylko się da – własny kciuk, róg pieluszki, metki od pluszaków, a nawet fragmenty ubranek. W takich sytuacjach możesz podać dziecku smoczek. Pamiętaj! Nie podawaj dziecku smoczka na każde zawołanie. Gdy zapłacze, postaraj się go najpierw uspokoić – przytul, ukołysz, spróbuj czymś zająć. Dopiero, gdy to nie poskutkuje, skorzystaj z uspokajacza. Są to kwestie, które nie podlegają dyskusji, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Pamiętając o tak ważnych sprawach, jakimi jest zakup smoczka dla dziecka możliwe będzie dokonanie wyboru zdecydowanie najlepszego wariantu pośród wszystkich, które dostępne są na rynku. Mając na uwadze tego typu kwestie będziemy mogli cieszyć się wyborem zdecydowanie najlepszego wariantu pośród wszystkich, które są dostępne na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *