Porady dla mam

Porady dla mam

Porady dla mamKażde dziecko ma swój rytm posiłków i indywidualne zapotrzebowanie na pokarm. Jeśli tylko wydaje ci się, że dziecko je zbyt mało lub zbyt dużo, porozmawiaj z lekarzem i prześledźcie razem rozwój malca.

Nigdy nie próbuj oszukać apetytu dziecka, przygotowując mieszankę bardziej gęstą lub wodnistą, niż zaleca producent – zawsze dawaj taką ilość miarek na porcję wody, jak w przepisie na opakowaniu, by nie zaszkodzić malutkiemu brzuchowi.

Prawidłowe karmienie

Nie karm też dziecka przez sen. Wtedy zjada tyle, ile ty chcesz, a nie tyle, ile ono potrzebuje. Dodatkowo nie zapominaj o zmiennym apetycie dziecka. Zaufaj naturalnemu instynktowi malucha. Jeśli podajesz mu porcję mieszanki, a ono pije tylko trochę i odwraca głowę, nie zachęcaj, nie wkładaj mu smoczka do buzi. Resztę mieszanki musisz już wylać. Następnym razem przygotuj trochę mniej. Być może znów zje mało, być może połknie całość. Apetyt w ciągu doby czy w poszczególnych okresach rozwoju jest zmienny. I zawsze dostosowany do potrzeb organizmu. Gdy w domu jest ciepło i sucho, dziecku może chcieć się pić. Jeżeli domyślasz się, że płace nie z głodu a z pragnienia to dopajaj je wodą. Są to kwestie, które nie mogą zostać w żaden sposób pominięte. Warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Gdzie udać się po porady?

Wiele cennych wskazówek na temat porad dla młodej mamy znaleźć możemy na stronach internetowych, gdzie dana tematyka często przewija się. Zdecydowanie warto sięgać do informacji tam zamieszczonych, aby mieć pewność, że zdobędziemy ważne dla nas szczegóły. Są to sprawy, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas pominięte, wobec czego nie należy o nich zapominać. Postarajmy się, więc zdawać z nich właśnie sprawę. Butelka do karmienia to jedno z tych akcesoriów, na którym nie warto jest oszczędzać. Postarajmy się, więc pozyskać jak najwięcej informacji w temacie, aby w ten sposób zdobyć ważne dla nas wskazówki. Warto będzie się nimi pokierować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *