Pielęgnacja delikatnej skóry dziecka

Pielęgnacja delikatnej skóry dziecka

Pielęgnacja delikatnej skóry dziecka

Małe dzieci, niemowlaki mają aksamitną, niezwykle gładką skórę, cudowną w dotyku i pachnącą. Nie bez powodu utarło się stwierdzenie, że „coś jest gładkie jak pupa niemowlaka”.

Nie oznacza to jednak, że skóra dzieci nie wymaga dodatkowej pielęgnacji – wręcz przeciwnie, należy się bardzo starannie o nią troszczyć. Jest przecież delikatniejsza i o wiele cieńsza niż u osób dorosłych.

Pielęgnacja na pierwszym miejscu

Skóra małego dziecka jest narażona na rożnego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak mróz, suche i gorące powietrze. Mogą one sprawić, że skóra staje się sucha i odwodniona, szorstka w dotyku. Dlatego powinno się regularnie dbać o skórę, stosując specjalne kosmetyki dedykowane najmłodszym. Należą do nich balsamy, oliwki, chusteczki nawilżające i emulsje przeciw odparzeniom. Produkty o pielęgnacji dzieci nie zawierają niebezpiecznych substancji takich jak sztuczne konserwanty i środki zapachowe. Warto również zwrócić uwagę na porę kąpieli. Do tego celu należy używać delikatnych szamponów i naturalnych mydeł o recepturach opracowanych dla małych dzieci. Nie wysuszają skóry i nie powodują podrażnień wrażliwych miejsc. Niemowlaki nie muszą być też kąpane codziennie, wystarczy robić to około 5 razy w tygodniu. Właściwe nawilżanie skóry zapewni barierę ochronną, która zapobiegnie wysuszaniu się naskórka. Porady na ten temat znajdziemy na stronie – http://www.eloderm.pl/artykul/27,prawidlowe-nawilzanie-skory-w-14-krokach.html.

Skóra atopowa wymaga szczególnej opieki

Coraz częściej diagnozuje się AZS u dzieci. Ta przykra dolegliwość pojawia się bardzo często u niemowlaków i dzieci w wieku przedszkolnym. W tym przypadku odpowiednie nawilżanie skóry jest wyjątkowo ważne, a od regularnej pielęgnacji zależy w dużej mierze wygaszenie niepożądanych objawów – wysypki i uporczywego swędzenia. Dlatego też dzieci z atopową skórą muszą być pielęgnowane wyjątkowo dokładnie. Nie stosuje się do tego celu zwykłych kosmetyków, a raczej specjalistyczne preparaty hipoalergiczne. Można je kupić raczej w aptekach, aniżeli w popularnych drogeriach. Najlepsze są te dermokosmetyki, które odbudowują lipidową strukturę skóry dziecka i uzupełniają uszkodzoną tkankę, pomagając w regeneracji. Więcej informacji w zakresie pielęgnacji skóry małych dzieci dostępnych jest pod tutaj: http://www.eloderm.pl/szkola-pielegnacji-i-dotyku/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *