Pasta bez fluoru

Pasta bez fluoru

Pasta bez fluoruFluor to substancja która ostatnimi czasy budzi spore kontrowersje. Jest obwiniana o szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka, natomiast stomatolodzy nieodmiennie stoją przy swoim i polecają wszystkim swoim pacjentom właśnie pasty z zawartym w środku fluorem. Pasta do zębów bez fluoru jest teraz czymś niezwykłym, czymś co wydaje się być egzotycznym specyfikiem, ale należy pamiętać że nie od zawsze w pastach stosowało się fluor.

Kiedyś to było właśnie czymś nienaturalnym. Na rynku mamy dużo zamienników past z fluorem, opartych chociażby o przyjazne dla jamy ustnej działanie sody oczyszczonej czy innych tego typu specyfików. Szczególnie złe działanie może powodować fluor w jamie ustnej dziecka. Dziecko jest jeszcze bardziej narażone na szkodliwość fluoru, dlatego naturalnym wyborem wydaje się być pasta bez fluoru, która pozwoli nam uniknąć niezbyt kuszących konsekwencji związanych z nadmiarem fluoru u naszego dziecka.

Brak ryzyka

Warto wypróbować takie pasty pozbywając się przez to ryzyka. Warto również przyjrzeć się czemuś, co kiedyś było jedyną częścią rynku, a teraz wydaję się być mniej niż jego połową – chodzi o kosmetyki ekologiczne. W dobie powszechnego używania chemii do produkcji kosmetyków kosmetyki naturalne stanowią coś innego, coś co – będąc przy tym bardziej przyjazne naszemu organizmowi – jest alternatywą. Nie dajmy się truć złowieszczymi pierwiastkami syntezowanymi na potrzeby farmakologii i większego zysku ludzi w czarnych garniturach. Postawmy na naturalność, a gwarantuję, że wyjdziemy na tym lepiej.

Efekty stosowania kosmetykó

Czasem użycie kosmetyków naturalnych nie gwarantuje szybkich efektów, ale długoterminowo ich stosowanie zapewnia efekty przede wszystkim trwałe, czego nie da się powiedzieć o kosmetykach przepakowanych chemią. To trzeba sprawdzić samemu – nawet kiedy wymaga to przejścia się paru metrów dalej do odpowiedniego sklepu z takimi towarami. Uwierzcie że warto. Będziecie zadowoleni z efektów działania takich kosmetyków tak jak zadowolony jestem z nich ja. Wybór należy do Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *