Olej rybi - wzmocnij swój mózg

Olej rybi – wzmocnij swój mózg

Olej rybi - wzmocnij swój mózg Suplementy diety to środki, które mają stanowić uzupełnienie codziennego jadłospisu. Ostatnio pojawiło się kilka wypowiedzi na temat tego, że kwasy omega-3 mają niewielki wpływ na pracę serca. Jeśli wgłębisz się w badania na ten temat, zobaczysz, że były one przeprowadzone na małych grupach osób i nie są do końca wiarygodne.

Działanie kwasów Omega – 3

Kwasy omega-3, takie, jak DHA i EPA, które znajdziesz w oleju rybim, obniżają poziom trójglicerydów we krwi, zmniejszają stany zapalne, stabilizują prace serca i przy większych dawkach, mogą zapobiegać sklejaniu się płytek krwi. Oprócz korzystnego wpływu na serce, olej rybi działa korzystnie na funkcjonowanie mózgu, poprawia nastrój i zmniejsza objawy depresji. Kilka badań sugeruje, że mogą być one używane także podczas leczenia choroby Alzheimera. Co więcej, kwasy omega-3 mają działanie przeciwzapalne, dlatego mogą być stosowane w celu poprawy funkcjonowania mięśni i stawów. Korzystnie działają także na Twoją skórę. Jeśli unikasz jedzenia takich ryb, jak łosoś czy makrela przynajmniej 2 razy w tygodniu, prawdopodobnie cierpisz na niedobór kwasów omega-3. Najprostszym sposobem uzupełnienia tych substancji, jest zakup suplementów.

Jak dużo ich potrzebujesz?

Dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie 3 gramów DHA i EPA dziennie. Kapsułki z kwasami Omega-3 różnią się wielkością, dlatego uważnie czytaj informacje o ich zawartości. Gdy przyjmujesz więcej niż 4 gramy Omega-3 dziennie, wzrasta ryzyko krwawienia wewnętrznego. Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, które mówią o danych produktach, jakimi są suplementy diety. Pomocne jest wykorzystanie informacji zamieszczonych w Internecie. Chcesz dowiedzieć się, co dobrego przygotowały dla Ciebie firmy, które specjalizują się w ich produkcji? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *