Objawy porodu

Objawy porodu

Zwiastuny porodu to objawy przepowiadające, że za chwilę będziesz trzymać w swoich rękach dziecko. Zdecydowanie warto wiedzieć, czego można oczekiwać. Są to sprawy, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Skurcze pojawiające się na początku porodu są znacznie silniejsze skurczy przepowiadających. Mogą powodować bolesność w podbrzuszu lub uporczywy, tępy ból krzyża. Skurcze pojawiające się podczas porodu w miarę postępowania stają się coraz częstsze i silniejsze, stają się coraz bardziej regularne, a przerwy między nimi są coraz krótsze.

Mam skurcze. Czy to już?

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, czy pojawiające się u Ciebie skurcze są zwiastunem rozpoczętej akcji porodowej, zmień rodzaj aktywności na przeciwny do aktualnego. Jeżeli właśnie odpoczywałaś, wstań i zajmij się jakąś czynnością. Jeżeli wróciłaś niedawno ze spaceru, połóż się i odpocznij. Jeżeli tylko skurcze trwają nadal, zwiększając swoją częstotliwość pojawiania się, to znak, że poród się rozpoczął. Zrelaksuj się, oddychaj głęboko i pomyśl o nadchodzącej chwili pierwszego spotkania z maleństwem. To bardzo ważne sprawy, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte.

Dopytaj swojego lekarza o poród

Wiele informacji o pierwszych zwiastunach porodu dowiesz się od swojego lekarza prowadzącego, który pokieruje Cię w sytuacji, gdy zaczną już one występować. Możesz być pewien, że w ten oto sposób zyskasz wiele dobrego, co bez wątpienia okaże się strzałem w dziesiątkę. Dobrym, ale nie jedynym źródłem informacji może być również Internet, za którego pomogą pozyskamy kolejne ważne wskazówki dotyczące pierwszych zwiastunów porodu. Warto do nich sięgnąć, aby przekonać się, że podejmujemy w pełni słuszną decyzję. Zdecydowanie warto z tego faktu zdawać sobie sprawę i nie zapominać o korzyściach wynikających z ich stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *