Objawy porodu - Zwiastun numer cztery

Objawy porodu – Zwiastun numer cztery

Objawy porodu - Zwiastun numer czteryZwiastuny porodu są jednoznaczne i świadczą o tym, co wkrótce się wydarzy. Wstawianie się główki płodu do wchodu miednicy. Przy pomocy badania zewnętrznego położnik może ocenić stopień zstępowania części przodującej płodu.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że w okresie przedporodowym główka traci swobodne ułożenie w macicy, zostaje przygięta do klatki piersiowej i obniża się do tzw. wchodu miednicy. Ten proces jest główna przyczyną częstszych wizyt w toalecie mam z zaawansowaną ciążą.

Kolejne potwierdzenie

Kolejnym zwiastunem porodu jest dojrzewanie szyjki macicy. Niewątpliwie wiele z pań w trakcie wizyt u swojego położnika słyszało jego opinie dotyczące szyjki macicy. Mówi się na przykład, że jest jeszcze niedojrzała, albo, że jej konsystencja nie wskazuje na początek porodu.Lekarz specjalista ocenia kilka elementów charakteryzujących szyjkę w okresie przedporodowym. W ostatnim okresie ciąży szyjka staje się bardziej podatna na dotyk, miękka i rozciągliwa. O rozpoczynającym się porodzie informuje zanik części pochwowej szyjki oraz otwarcie kanału szyjki bądź jej zewnętrznego ujścia. Dla pierwiastek średnica ta powinna wynosić około 1,5cm (szerokość półtora palca), dla wieloródki – około 3cm (szerokość dwóch i pół palca). Objawy porodu – Zwiastun numer sześć. Zwiększone parcie na pęcherz moczowy. Spowodowane jest to obniżeniem się całej jednostki maciczno- płodowej i zwiększonego prze to ucisku na pęcherz.

Już prawie

W ostatnim etapie ciężarna odczuwa bardzo częstą potrzebę oddania moczu, przy czym w trakcie mikcji okazuje się, że jest go bardzo mało. Objawy porodu – Zwiastun numer siedem. Wydalenie przez pochwę krwistego śluzu z pochwy bądź tzw. czopa śluzowego. Substancja ta normalnie zamyka kanał szyjki. W momencie jego rozszerzania dochodzi do wypadnięcia struktury śluzowej i wydalenia jej na zewnątrz. Obecność w tym śluzie krwi jest wynikiem uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych i występuje fizjologicznie u praktycznie wszystkich kobiet rodzących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *