Niesamowita moc czerwonej herbaty – właściwości, działanie, prawidłowe przygotowanie

Niesamowita moc czerwonej herbaty – właściwości, działanie, prawidłowe przygotowanie

 

Herbata to napój, bez którego większość z nas nie jest w stanie się obejść. Pijemy ją codziennie. Do śniadania, kolacji, w czasie rozmów z przyjaciółmi i wyjść do kawiarni. Odpowiednio wybrana i przygotowana w zależności od potrzeby albo nas pobudzi, pomoże odzyskać siły witalne, albo wręcz przeciwnie – uspokoi, pomoże się zrelaksować, ułatwi zaśnięcie. Herbata ma mnóstwo właściwości leczniczych. Jest smaczna i zdrowa – dobrze, jeśli gości w naszych filiżankach jak najczęściej.

Rosnąca popularność czerwonej herbaty

Choć numerem jeden wśród herbat ciągle pozostaje dla nas popularna czarna herbata z cytryną, to coraz więcej z nas przekonuje się również do innych rodzajów herbat. Doceniamy ich oryginalny smak i właściwości. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się ostatnio czerwona herbata, która znana jest jako pogromca tłuszczu. Jej niezwykła moc polega na tym, że znacznie przyspiesza metabolizm i pozwala szybko schudnąć i cieszyć się stałą wagą – robi więc oszałamiającą karierę wśród osób odchudzających się. Można ją dostać zarówno w wersji liściastej jak i ekspresowej.

Herbata czerwona właściwości

Jakie są typowe cechy czerwonej herbaty? Przede wszystkim charakterystyczny czerwony kolor liści, który zachowuje się w trakcie krótkiej fermentacji. Inna cecha, po której poznamy czerwoną herbatę, to intensywny smak i zapach, które można by opisać jako ziemiste czy korzenne. Herbata czerwona powinna być parzona do siedmiu minut, gdyż potem nabiera mocnej goryczki i staje się nie do wypicia.

Czerwona herbata działanie

Swoją sławę czerwona herbata zawdzięcza przede wszystkim zdrowotnym właściwościom. Ma mnóstwo białka, witamin i minerałów. To jedno z najcenniejszych źródeł fluoru, który zapobiega powstawaniu próchnicy. Czerwona herbata działa jak doping dla naszego mózgu – duża zawartość teiny pobudza, wyzwala nowe siły, ułatwia skoncentrowanie się na wykonywanym działaniu. Najbardziej docenianą zaletą czerwonej herbaty jest jednak przyspieszanie metabolizmu, oczyszczanie z toksyn, pobudzanie wytwarzania soków trawiennych, czyli wszystko to, co pozytywnie wpływa na regulację wagi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *