Niedorozwój miednicy i funkcjonowanie mięśni

Niedorozwój miednicy i funkcjonowanie mięśni

Niedobór witaminy d3 może powodować niedorozwój miednicy już u małych dziewczynek. Jako dorosłe kobiety nie mogą urodzić naturalnie dziecka z uwagi na małą kość miednicy. Również słabe mięśnie miednicy powodują niemożność odbycia naturalnego porodu.

Jeden ze światowej klasy lekarzy wykonał badania na 400 kobietach w ciąży. Okazało się, że te z nich, które miały odpowiedni poziom witaminy D miały czterokrotnie mniejsze ryzyko wykonania cesarskiego cięcia.

Jesteś w ciąży? Zadbaj o witaminę D?

 

Mleko matki bez witaminy D? Mleko matki zawiera wszystko, lecz niestety witaminy D bardzo mało. Nie ma ogólnego zalecenia, by podawać ciężarnym witaminę D. Słyszymy jedynie o kwasie foliowym. Zdecydowanie zapomina się o znaczeniu suplementacji witaminą D. Lekarz zaznacza w swojej pracy, że jeśli będziemy podawali kobiecie w ciąży 6 000 IU witaminy D dziennie, wówczas nie zachodzi potrzeba podawania noworodkowi witaminy D. Będzie ją miało z mleka matki. Około 10% witaminy D spożywanej przez matkę, przedostaje się do mleka. Stąd można wysnuć wniosek, że warto zażywać witaminę D już od początkowych miesięcy ciąży. I wówczas niemowlę ma większe szanse na wysoki poziom tej witaminy w swojej krwi.

Skonsultuj się z dietetykiem

Ostatnia część dotyczy kwestii związanej z badaniem poziomu witaminy d w organizmie. Warto jest je wykonać na zlecenie lekarza, dietetyka lub kiedy istnieje inna, konkretna przyczyna. Dla jasności, znanych jest przynajmniej kilka dobrych powodów, które mówią o tym, by zbadać wskaźniki. Wpływ witaminy d na organizm bywa jednak zbyt często bagatelizowane, a konsekwencje związane z brakiem są wyjątkowo groźne dla naszego organizmu. Zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę z tak ważnych dla nas spraw. Są to sprawy, które nie mogą być przez nas w żaden sposób pominięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *