Niedobór witaminy D- czym grozi?

Niedobór witaminy D- czym grozi?

Niedobór witaminy D występuje jest zaskakująco powszechny. Szacuje się, że 70% populacji miewa niedobór witaminy.

Według różnych danych problem może dotyczyć od 60 do 80% społeczeństwa w naszej strefie klimatycznej. Wykrycie niedoboru polega na wykonaniu badania poziomu 25-OH-D we krwi.

Kto powinien się przebadać?

Grupy osób, u których badanie jest szczególnie zalecane: Osoby w wieku przekwitania, Osoby przewlekłą chorobą nerek, osoby z niską gęstością mineralną kości – w połączeniu z badaniem densytometrii, pacjentom cierpiącym na przewlekłe choroby układu pokarmowego, alergie, nietolerancje pokarmowe, osobom prowadzącym siedzący tryb życia, słabo eksponowanym na promieniowanie słoneczne, osobom uprawiającym sport z wysokim ryzykiem upadków. Proponowane są badanie poziomu witaminy D (25-OH-D) we krwi, aby szybko wykryć jej niedobór i zastosować konieczną suplementację. Są to kwestie, które nie mogą zostać zbagatelizowane.

Poszukaj informacji w sieci

Trzymając się pewnych zaleceń podczas doboru będziemy mogli w znaczący sposób wpłynąć na dobór idealnego dla nas rozwiązania. Wiele cennych wskazówek o wpływ witaminy d na organizm zasięgniemy z fachowej literatury albo z Internetu. Należy jednak w wyjątkowo rozważny sposób podejść do sprawy i na pewno nie sugerować się wszystkimi informacjami, które tam są zamieszczone. Są to sprawy, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte, co bez wątpienia będzie miało wyjątkowo duże znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *