Niebezpieczne i zarazem coraz częściej występujące choroby

Niebezpieczne i zarazem coraz częściej występujące choroby

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużej grupie ryzyka właśnie się znajdujemy. Wraz z postępem cywilizacji ludzi mają coraz słabiej wykształcony układ odpornościowy, a wiąże się to z coraz większą zachorowalnością na szereg różnych chorób. Jedną z nich jest alzheimer, który dotyka coraz więcej i to coraz młodszych osób. Jest to choroba układu nerwowego, która doprowadza do jego degeneracji, a głównym objawem jest ogólne otępienie, które utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Owe schorzenie jest ściśle związane z procesem starzenia się, którego nie da się powstrzymać, jednak można go znacznie spowolnić. W bardzo łatwy sposób można znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na tę chorobę poprzez wykonywanie wielu czynności intelektualnych, aktywność fizyczną, częste spotkania towarzyskie oraz odpowiednią dietę bogatą w witaminy z grupy B. Alzheimer objawy ma bardzo wyraźne i nietrudno rozpoznać tę dolegliwość.

Zaburzenia pamięci

Do najczęściej występujących objawów zalicza się zaburzenia pamięci oraz częste, niczym niespowodowane zmiany nastroju. Można również zauważyć zaburzenie osobowości. Chorzy mają również problemy z nazywaniem przedmiotów, a w późniejszym stadium trudność może sprawiać im sama mowa. Kolejną groźną chorobą, która może zaatakować większość z nas jest anemia przyczyny jej mogą być różne. Dzieli się je na wewnątrz oraz zewnątrz krwinkowe. Do tej pierwszej grupy zaliczyć można między innymi zaburzenia w tworzeniu hemoglobiny, natomiast do drugiej grupy zaliczamy czynniki zarówno fizyczne jak i chemiczne oraz przyjmowane leki. Anemia objawy ma bardzo łatwe do rozpoznania.

Osłabienie organizmu

Osoba chorująca jest bardzo blada, spotykają ją częste duszności, ogólne osłabienie organizmu. Często również dochodzi do żółtaczki lub kamicy żółciowej. Przy anemii narażona jest wątroba, wiec warto zrobić alt badanie krwi, które wykaże czy wątroba jest zdrowa. Choroby mogą być wywoływane przez przeróżne czynniki. Ludzie na co dzień wykonując pewne czynności mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, iż w danym momencie mogą sobie nawet szkodzić. Nawet antykoncepcja, która nie jest nadzorowana przez lekarza może wywoływać różne choroby, które poważnie zagrożą naszemu zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *