Najczęstsze zwiastuny porodu

Najczęstsze zwiastuny porodu

Najczęstsze zwiastuny porodu Wiele mam, które były jeszcze we wczesnej fazie ciąży z pierwszym dzieckiem, zastanawiały się, skąd będę wiedziała, „że to już”, że zbliża się czas porodu. Jakie są najczęstsze zwiastuny porodu i na co zwracać uwagę?

Pytają znajome kobiety, które poród miały już za sobą, ale jak się okazało, każda z nich zwróciła uwagę na coś innego, coś zapadło im w pamięć bardziej, a coś innego zupełnie pomijały we wspomnieniach. Nic dziwnego, że po tych poradach mogą mieć jeszcze większy mętlik w głowie i coraz bardziej się martwią się, że nie zauważę oznak, choć jest ich tak wiele.

Przed wizytą lekarską

Warto uporządkować sobie te informacje podczas kolejnej wizyty lekarskiej. Jak i kiedy rozpoznać zwiastuny porodu? Być może doświadczysz „huśtawki nastrojów”! Łatwo przeskoczysz od smutku, przygnębienia, żalu do radości i euforii. Uczucia zmieniają się, choć nie ma określonego powodu, dla którego miałoby się tak wydarzyć. Nie martw się jednak na wyrost, bo każda z nas jest inna i w odmienny sposób przygotowuje się do porodu. Ja przechodziłam prawdziwą „huśtawkę”, ale jedna z moich koleżanek, szczęśliwa mama czworga dzieci, w ogóle tego nie doświadczyła. Jeśli masz wagę w domu i regularnie się ważysz, możesz zauważyć, że nie przybierasz na wadze, a wręcz chudniesz w ostatnim miesiącu ciąży. Waga może spaść nawet około 1,5 kg.

Ostatni miesiąc

Rzadko zdarza się, żeby kobieta w tym czasie przybrała na wadze, ale jest to możliwe. Nawet, jeśli tak się dzieje, jest to niewielki przyrost wagi. Zwiastuny porodu na 3-4 tygodnie przed porodem (u innych nawet jedynie kilka godzin przed porodem). Masz wrażenie, że parcie na pęcherz jest częstsze niż zwykle i w związku z tym częściej wydalasz mocz? Zwiastuny porodu na kilkanaście dni przed porodem. Możesz odczuwać skurcze, które łatwo pomylić z bólami tuż przed porodem. Takie skurcze nazwane zostały „przepowiadającymi”. Jedne kobiety odczuwają je intensywnie, inne tylko, jako delikatny ból, a niektóre w ogóle. Jeśli je odczuwasz, zauważysz są krótkie i o niskim natężeniu, ale czasami mogą być też mocniejsze. Czasem przechodzą w skurcze porodowe Im bliżej porodu, tym intensywniej i częściej będziesz je odczuwać. Zwiastuny porodu mówią jednoznacznie o tym, co wkrótce się wydarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *