pokrojona pizza

Małe przyjemności w Chorzowie – atrakcje i dobre jedzenie

Małe przyjemności w Chorzowie – atrakcje i dobre jedzenie

Dla wielu osób Chorzów kojarzy się bardziej ze sportem, niż z lokalną turystyką. Tymczasem to śląskie miasto oferuje interesujące atrakcje turystyczne, rozrywkę dla najmłodszych czy przytulne kawiarnie i restauracje, w których można miło spędzić popołudnie. Wielbiciele architektury na pewno wypatrzą ciekawe detale na pięknych, chorzowskich kamienicach.

Co warto zobaczyć w Chorzowie?

Pierwsze kroki warto skierować do oazy zieleni, czyli Parku Śląskiego – jednego z największych parków w Europie. To zielone płuca Śląska. W parku znajdziemy wiele atrakcji np. zoo, ogród różany, park linowy, kąpielisko czy siłownię na świeżym powietrzu. Niedaleko znajduje się także ciekawe Planetarium, czyli największe obserwatorium astronomiczne w Polsce. Dla młodszych i starszych wielbicieli parków rozrywki ciekawa będzie wizyta w Legendii, czyli śląskim wesołym miasteczku.

Po dniu pełnym atrakcji warto zjeść coś dobrego. Dla rodzin i wielbicieli włoskich smaków idealna będzie pizza lub makaron. Dla osób spragnionych lokalnych specjałów polecane są typowo śląskie dania np. rolady z modrą kapustą i kluskami. Wieczorem warto wybrać się do kawiarni na herbatę i szpajzę, czyli tradycyjny, śląski deser w formie aromatycznego kremu w pucharku. Dobrym momentem do odwiedzenia Chorzowa są na pewno dni miasta, które obfitują w liczne atrakcje.

Czas na relaks – jak przyjemnie spędzić czas w Chorzowie

Chorzów jest miastem, które prężnie się rozwija. Można tu trafić na ciekawy koncert, wydarzenia kulturalne czy wziąć udział w wycieczce z lokalnym przewodnikiem. Koniecznie trzeba odwiedzić Górnośląski Park Etnograficzny – skansen, który w drobiazgowy sposób odtwarza realia życia mieszkańców okolicy w przeszłości. Co roku odbywa się też tutaj lokalny Festiwal Piwa, na który przyjeżdża wielu miłośników złocistego trunku. Oprócz spacerów, w Chorzowie można jeździć na rowerze czy wybrać się na wieczorny spektakl do teatru. Śląsk to bardzo interesujący region Polski i na pewno warto go poznać. Chorzów to miasto, które pokazuje jak wiele do zaoferowania ma ten region.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *