pokrojona pizza

Małe przyjemności w Chorzowie – atrakcje i dobre jedzenie

Małe przyjemności w Chorzowie – atrakcje i dobre jedzenie

Dla wielu osób Chorzów kojarzy się bardziej ze sportem, niż z lokalną turystyką. Tymczasem to śląskie miasto oferuje interesujące atrakcje turystyczne, rozrywkę dla najmłodszych czy przytulne kawiarnie i restauracje, w których można miło spędzić popołudnie. Wielbiciele architektury na pewno wypatrzą ciekawe detale na pięknych, chorzowskich kamienicach.

Co warto zobaczyć w Chorzowie?

Pierwsze kroki warto skierować do oazy zieleni, czyli Parku Śląskiego – jednego z największych parków w Europie. To zielone płuca Śląska. W parku znajdziemy wiele atrakcji np. zoo, ogród różany, park linowy, kąpielisko czy siłownię na świeżym powietrzu. Niedaleko znajduje się także ciekawe Planetarium, czyli największe obserwatorium astronomiczne w Polsce. Dla młodszych i starszych wielbicieli parków rozrywki ciekawa będzie wizyta w Legendii, czyli śląskim wesołym miasteczku.

Po dniu pełnym atrakcji warto zjeść coś dobrego. Dla rodzin i wielbicieli włoskich smaków idealna będzie pizza lub makaron. Dla osób spragnionych lokalnych specjałów polecane są typowo śląskie dania np. rolady z modrą kapustą i kluskami. Wieczorem warto wybrać się do kawiarni na herbatę i szpajzę, czyli tradycyjny, śląski deser w formie aromatycznego kremu w pucharku. Dobrym momentem do odwiedzenia Chorzowa są na pewno dni miasta, które obfitują w liczne atrakcje.

Czas na relaks – jak przyjemnie spędzić czas w Chorzowie

Chorzów jest miastem, które prężnie się rozwija. Można tu trafić na ciekawy koncert, wydarzenia kulturalne czy wziąć udział w wycieczce z lokalnym przewodnikiem. Koniecznie trzeba odwiedzić Górnośląski Park Etnograficzny – skansen, który w drobiazgowy sposób odtwarza realia życia mieszkańców okolicy w przeszłości. Co roku odbywa się też tutaj lokalny Festiwal Piwa, na który przyjeżdża wielu miłośników złocistego trunku. Oprócz spacerów, w Chorzowie można jeździć na rowerze czy wybrać się na wieczorny spektakl do teatru. Śląsk to bardzo interesujący region Polski i na pewno warto go poznać. Chorzów to miasto, które pokazuje jak wiele do zaoferowania ma ten region.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *